RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Koronawirus. „Szkoła z TVP” pomaga nauczać. Lekcje dla licealistów już na antenie

Tylko w pierwszym tygodniu 160 lekcji dla wszystkich klas szkół podstawowych i godziny nagrań – sytuacja jest nadzwyczajna... Kiedy z powodu pandemii konieczne stało się zamknięcie szkół, Telewizja Polska wraz z ministerstwem Edukacji Narodowej szybko uruchomiła program „Szkoła z TVP”. Teraz również uczniowie szkół ponadpodstawowych będą mogli skorzystać z lekcji w telewizji za pośrednictwem TVP Kultura i TVP HD.

Szkoła z TVP. „Jestem zbudowany tym, co zobaczyłem”

Telewizja Polska i Ministerstwo Edukacji Narodowej uruchomiły projekt „Szkoła z TVP”. W poniedziałek ruszyły pierwsze lekcje. – Powiem szczerze, że...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Program wszedł na antenę praktycznie z dnia, na dzień. Zaangażowali się nauczyciele, którzy chcieli pomóc.

– Moim obowiązkiem, można powiedzieć, czy też pasja z jednej strony i takim obowiązkiem poważniej rozumianym jest to, żeby przekazywać solidna wiedzę. Na tyle, na ile potrafię staram się to robić – twierdzi uczestniczący w programie prof. Piotr Tryjanowski.

Również maturzyści

Format doceniają widzowie mówiąc, że to dobra forma edukacji w czasach pandemii. Widzowie podkreślają, że to świetny sposób na powtórkę czy też utrwalenie materiału. Teraz z tej możliwości będą mogli również skorzystać uczniowie szkół ponadpodstawowych. Powtórka materiału zwłaszcza będzie przydatna tegorocznym maturzystom. Lekcje dla uczniów szkół ponadpodstawowych pokazywane będą na antenach TVP Kultura oraz TVP HD w godzinach 09.00-13.00.

źródło:
Zobacz więcej