RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

„Nie zróbmy piekła jak po Smoleńsku”. Tusk w przededniu 10. rocznicy katastrofy

Numer ukazuje się na kilka dni przed 10. rocznicą katastrofy smoleńskiej (fot. Mateusz Slodkowski/SOPA Images/LightRocket via Getty Images)

W najnowszym numerze tygodnika „Newsweek” ukaże się wywiad z Donaldem Tuskiem – poinformował na Twitterze redaktor naczelny pisma Tomasz Lis. Rozmowa zamieszczona w wydaniu, które ukaże się na kilka dni przed 10. rocznicą katastrofy smoleńskiej, ma nosić tytuł „Nie zróbmy piekła jak po Smoleńsku”. Sprawę skrytykowali internauci.

Tusk żąda stanu wyjątkowego w Polsce. „I za to samo chce wyrzucić FIDESZ z EPL”

To jest polityczna schizofrenia – komentuje w rozmowie z portalem tvp.info europoseł PiS Zbigniew Kuźmiuk. Podkreśla, że Donald Tusk „psychicznie...

zobacz więcej

„Jeśli ktoś notorycznie kłamie w polityce, jest kompletnie bezradny wobec epidemii. Jeśli gardzi ludźmi, to jest gotów podjąć decyzję za cenę życia tysięcy ludzi” – mówi „Newsweekowi” Tusk, odnosząc się najpewniej do projektu głosowania korespondencyjnego w nadchodzących wyborach prezydenckich.

Krytykę wzbudziła przede wszystkim jednak okładka numeru, którą Lis zamieścił na Twitterze. Widzimy tam tytuł wywiadu: „Nie zróbmy piekła jak po Smoleńsku”. Numer ukazuje się na kilka dni przed 10. rocznicą katastrofy smoleńskiej.

Sytuację skrytykowali internauci. „Ludzi pod kościołem nie ma, więc nie ma po co robić z puszek po piwie krzyża. Spokojnie, nie będzie piekła jak po Smoleńsku” – napisała Marta Smolańska z Biura Poszukiwań i Identyfikacji IPN. „Szczyt bezczelności”, „Jego rady interesują tylko takich fanatyków jak Pan” – piszą.

źródło:
Zobacz więcej