RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Ranni żołnierze. Mieli wypadek samochodowy pod Ostrołęką

– W miejscowości Czarnowo (woj. mazowieckie) doszło do zderzenia samochodu osobowego z ciężarówką wojskową – poinformował w niedzielę mł. bryg. Karol Kierzkowski, rzecznik Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej. W wypadku poszkodowane zostały 23 osoby.

Prawie 8,5 tysiąca żołnierzy zaangażowanych w walkę z epidemią

W sobotę w walkę z koronawirusem będzie zaangażowanych prawie 8,5 tys. żołnierzy i pracowników wojska oraz 952 jednostki sprzętu wojskowego; 1640...

zobacz więcej

Do wypadku doszło przed godziną 18.00 na dk 60 w miejscowości Czarnowo w powiecie ostrołęckim. Zderzyło się tam auto osobowe z samochodem wojskowym, który wpadł do rowu.

– Podróżowało nim 25 osób, samochodem osobowym trzy – przekazał Kierzkowski.

Jak podał rzecznik Wojsk Obrony Terytorialnej ppłk Marek Pietrzak, w samochodzie było 26 żołnierzy. Większość to podchorążowie z Wojskowej Akademii Technicznej oddelegowani do walki z epidemią koronawirusa w ramach akcji „Bezpieczna Wiosna” oraz towarzyszący im żołnierze WOT.

Wszyscy uczestniczący w wypadku są obecnie pod obserwacją, 10 jest hospitalizowanych w szpitalach w regionie, dwóch poszkodowanych przetransportowano dwoma śmigłowcami Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do Warszawy. Według rzecznika WOT ich stan nie zagraża życiu.

Rzecznik straży dodał, że poszkodowane w wypadku zostały 23 osoby; dwie z samochodu osobowego oraz 21 z ciężarówki. Na miejscu pracuje 25 strażaków; przyjechało tam sześć pojazdów straży pożarnej i sześć karetek pogotowia.

Dk 60 jest obecnie całkowicie zablokowana.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej