RAPORT

Kampania 2020

Koronawirus. Narastają obawy o stan zdrowia Borisa Johnsona

Jak dotąd polityk nie odniósł się do ostatnich doniesień o stanie swojego zdrowia (fot. REUTERS / Simon Dawson / Pool)

Narastają obawy o stan zdrowia brytyjskiego premiera Borisa Johnsona, który od 10 dni przebywa na kwarantannie domowej z powodu zakażenia koronawirusem. Według źródeł rządowych, na które powołują się brytyjskie media, podczas ostatniej wideokonferencji polityk kaszlał i sprawiał wrażenie, że źle się czuje.

„Wciąż mam wysoką temperaturę”. Boris Johnson przedłuża domową kwarantannę

Premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson, u którego stwierdzono tydzień temu zakażenie koronawirusem, miał dziś zakończyć domową kwarantannę. Jak...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Jak podaje na swojej stronie internetowej dziennik „The Sun”, pojawiły się obawy, że stan zdrowia premiera zaczął się pogarszać. Redakcja zwraca uwagę, że zdaniem lekarzy objawy utrzymujące się przez ponad tydzień stwarzają u pacjenta poważne ryzyko pojawienia się zapalenia płuc.

Boris Johnson miał zakończyć swoją siedmiodniową kwarantannę w zeszły piątek, ale zdecydował się na jej przedłużenie z powodu utrzymywania się u niego gorączki.

– Chociaż czuję się już lepiej i odbyłem siedmiodniową kwarantannę, nadal występuje u mnie jeden z symptomów – wciąż mam wysoką temperaturę – przekonywał szef brytyjskiego rządu w mediach społecznościowych.

Jak dotąd polityk nie odniósł się do ostatnich doniesień o stanie jego zdrowia.

źródło:
Zobacz więcej