RAPORT

Pogarda

Zakończenie programu „Lot do domu”. Tysiące Polaków wróciło do kraju

Wykonano 388 lotów (fot. PAP/Piotr Nowak)
Wykonano 388 lotów (fot. PAP/Piotr Nowak)

Najnowsze

Popularne

Ponad 55 tys. Polaków w ramach 388 lotów z 71 lotnisk na całym świecie wróciło do kraju dzięki akcji „Lot do domu” – poinformowało w niedzielę Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Akcja, która rozpoczęła się 15 marca, zakończy się w niedzielę.

Kończy się akcja „LOT do domu”. Rzecznik: To nie koniec ważnych zadań

Do kraju samolotami LOT wróciło już niemal 50 tys. osób, ale polski przewoźnik podkreśla, że wciąż jest gotowy pomagać rządowi. Na przykład wtedy,...

zobacz więcej

W niedzielę odbędzie się ostatnie siedem lotów do Warszawy w ramach akcji „Lot do domu”, w tym m.in. z Bergen, Dublina i Londynu.

Resort spraw zagranicznych podsumował całą akcję w ramach krótkiego materiału wideo zamieszczonego na Twitterze.

MSZ poinformował, że podczas 22 dni trwania akcji odbyło się 388 lotów z 71 lotnisk na całym świecie. Z lotów skorzystało ponad 55 tys. Polaków oraz ponad 2000 obywateli innych krajów, którzy mogli wziąć w niej udział na mocy unijnego mechanizmu obrony ludności.

Polski resort dyplomacji podkreślił, że już po zakończeniu akcji konsulowie nadal będą wspierać Polaków, którzy będą chcieli wrócić do domu.

Ponadto – jak informował szef KPRM Michał Dworczyk – po zakończeniu „Lotu do domu” będą odbywały się jeszcze pojedyncze loty na mniejszą skalę.

Operacja „Lot do Domu” trwała od 15 marca, aby w związku z światową pandemią koronawirusa umożliwić powrót do domu polskim obywatelom i uprawnionym do tego cudzoziemcom. W jej ramach organizowane były rejsy czarterowe z różnych regionów świata.

Za powrót do Polski podróżujący płacili zryczałtowaną stawkę – od 400 do 800 zł w granicach Europy i 1600-2400 zł za przelot dalekiego zasięgu. Pozostałą kwotę dopłaca LOT-owi polski rząd.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej