RAPORT

Demaskujemy fake newsy

Kolejne zgony, niemal 270 nowych przypadków zakażeń koronawirusem

Mamy 268 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych – podaje Ministerstwo Zdrowia. W komunikacie poinformowano również o dziesięciu kolejnych zgonach.

„Liczba testów na SARS-CoV-2 zwiększa się w ujęciu dziennym o 60 proc. tydzień do tygodnia”

Liczba testów na koronawirusa zwiększa się; jest to związane z uruchamianiem kolejnych ośrodków i zakupem kolejnych testów - powiedział...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Potwierdzone przypadki dotyczą: 67 osób z województwa łódzkiego, 66 osób z woj. mazowieckiego, 41 osób z woj. dolnośląskiego, 29 osób z woj. wielkopolskiego, 17 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 9 osób z woj. podlaskiego, 8 osób z woj. lubelskiego, 8 osób z woj. małopolskiego, 8 osób z woj. pomorskiego, 5 osób z woj. podkarpackiego, 4 osób z woj. opolskiego, 3 osób z woj. śląskiego i 3 osób z woj. zachodniopomorskiego.

Jednocześnie resort poinformował o śmierci kolejnych dziesięciu osób zakażonych koronawirusem. Są to: 82-letni mężczyzna hospitalizowany w Łomży, 46-letnia kobieta, 51-letnia kobieta, 71-letni i 77-letni mężczyźni hospitalizowani w szpitalu w Radomiu, 66-letni mężczyzna i 89-letnia kobieta hospitalizowani w szpitalu w Warszawie, 71-letnia kobieta i 74-letni mężczyzna hospitalizowani we Wrocławiu oraz 86-letnia kobieta hospitalizowana w Przemyślu.

W sumie liczba zakażonych koronawirusem wynosi 4102 osób. 94 osoby zmarły.

źródło:
Zobacz więcej