RAPORT

Rosja gotowa do inwazji na Ukrainę

Rusza nowa kampania profilaktyki zachowań. Premier apeluje: Pandemia wymaga zmiany nawyków [WIDEO]

Pandemia wymaga od nas zmiany nawyków życiowych, ważne jest przestrzeganie procedur sanitarnych i przypominanie sobie nawzajem o zmianie reguł postępowania, choćby w zakresie higieny – przypomniał premier Mateusz Morawiecki. Zwrócił też uwagę na „dbanie o naszych najbliższych”, a jednocześnie zaprezentował nowy spot, w którym wyjaśnione są procedury postępowania w sytuacji zagrożenia koronawirusem.

Ekspert o laryngologicznych skutkach koronawirusa

Wiosna jest okresem, kiedy pojawia się bardzo dużo infekcji górnych dróg oddechowych, szczególnie dotyczy to dzieci. Zwracamy uwagę, by górne drogi...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

„Pandemia COVID-19 wymaga od nas wszystkich zmiany nawyków życiowych. W tej sytuacji ważne jest nie tylko przestrzeganie procedur sanitarnych, ale również przypominanie sobie nawzajem o zmianie reguł postępowania, choćby w zakresie higieny. To po prostu dbanie o naszych najbliższych” – napisał szef rządu w niedzielę na swoim profilu na Facebooku.

Przypomniał, że „dlatego Kancelaria Premiera, Ministerstwo Zdrowia i Główny Inspektorat Sanitarny wspólnie uruchomiły kampanię »Profilaktyka zachowań w walce z chorobami wirusowymi«”; szef rządu do swojego wpisu dołączył spot, który jest częścią kampanii.

Podczas trwającego niecałą minutę filmu, dorosły syn odwiedza swojego ojca, któremu pomaga zmierzyć się z zagrożeniami, wyjaśnia seniorowi, jakie są procedury postępowania i pokazuje mu, jak je realizować.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej