RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

„Liczba testów na SARS-CoV-2 zwiększa się w ujęciu dziennym o 60 proc. tydzień do tygodnia”

Liczba testów na koronawirusa zwiększa się; jest to związane z uruchamianiem kolejnych ośrodków i zakupem kolejnych testów - powiedział wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński.

Jak Polacy oceniają ograniczenia wprowadzone przez rząd? Sondaż

81,4 proc. Polaków pozytywnie ocenia ograniczenia wprowadzone przez rząd w związku z epidemią koronawirusa; przeciwnego zdania jest 9,5 proc. –...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Wiceminister potwierdził podane już wcześniej w niedzielę dane, że w ciągu ostatniej doby wykonano ok. 8 tys. testów na koronawirusa, a w sumie przebadano ponad 80 tys. próbek.

– Widzimy, że każdego dnia liczba wykonywanych testów przyrasta. To jest związane przede wszystkim z uruchamianiem kolejnych ośrodków, także z tym, że kontraktujemy zakup kolejnych testów. Już ponad 800 tysięcy takich testów jest przeznaczonych do dostawy do Polski, wiele z nich już do Polski dotarło, ostatni transport - 150 tysięcy sztuk, tak że mamy zapewnione testy na najbliższe tygodnie – powiedział Cieszyński.

Według szacunków wiceszefa MZ liczba wykonywanych testów na SARS-CoV-2 zwiększa się „w ujęciu dziennym o 60 proc. tydzień do tygodnia”. – Kolejne wzrosty będą w najbliższych dniach – zaznaczył wiceminister zdrowia.

źródło:
Zobacz więcej