RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Hotel dla medyka. Polski Holding Hotelowy wspiera lekarzy walczących z koronawirusem

Medycy ze szpitala jednoimiennego w Łańcucie będą mieli zapewniony nocleg i poranny posiłek (fot. Polski Holding Hotelowy)
Medycy ze szpitala jednoimiennego w Łańcucie będą mieli zapewniony nocleg i poranny posiłek (fot. Polski Holding Hotelowy)

Hotel Holiday Inn Express Rzeszów Airport – zlokalizowany przy lotnisku w podrzeszowskiej Jasionce na Podkarpaciu – stał się bazą noclegową dla personelu z zakaźnego szpitala jednoimiennego w Łańcucie. To kolejny obiekt należący do Polskiego Holdingu Hotelowego, który wspiera państwowe służby, a przede wszystkim – medyków, udostępniając im komfortowe miejsce odpoczynku po pracy, aby zminimalizować ryzyko zakażeń dla ich rodzin. Należąca w całości do Skarbu Państwa spółka w całości sfinansuje funkcjonowanie hotelu.

Koronawirus na Mazowszu – hotele dla medyków i specjalne izolatoria dla zainfekowanych

W kilku miastach województwa mazowieckiego uruchomiono izolatoria dla zakażonych koronawirusem, których stan zdrowia nie wymaga hospitalizacji....

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Na potrzeby personelu medycznego przeznaczony został cały obiekt i pozostanie on do dyspozycji szpitala tak długo, jak będzie to konieczne – podkreślono w komunikacie, przesłanym portalowi tvp.info.

„Funkcjonowanie hotelu dla medyka, wraz z kosztami noclegu i śniadań, będzie w całości sfinansowane przez Polski Holding Hotelowy” – czytamy w informacji.

O inicjatywie PHH poinformowało na Twitterze również Ministerstwo Aktywów Państwowych. „Rusza kolejny hotel dla medyka, należący do PHH, w którym pracownicy służby zdrowia będą mogli odpocząć po pracy, nie narażając swoich bliskich na zakażenie koronawirus” – podał resort.

Polski Holding Hotelowy podziękował m.in. wojewodzie podkarpackiemu Ewie Leniart za „profesjonalną współpracę”.

Koronawirus w Poznaniu. W hotelu Ikar otwarto pierwsze izolatorium

W Poznaniu, w Hotelu Ikar, który należy do Polskiego Holdingu Hotelowego, ruszyło pierwsze izolatorium w kraju. Będą tam przebywały osoby...

zobacz więcej

W Łańcucie i w Sanoku działają również dwa inne obiekty hotelowe, które spełniają podobną rolę, a funkcjonują dzięki wsparciu rządowemu i samorządu lokalnego.

To nie pierwsza inicjatywa Polskiego Holdingu Hotelowego w czasie epidemii koronawirusa. Już wcześniej spółka włączyła się w pomoc medykom – m.in. z początkiem kwietnia hotel dla pracowników służby zdrowia uruchomiono w Krakowie. Hotel Royal pod Wawelem wspomaga kadrę medyczną tamtejszego Szpitala Uniwersyteckiego.

Od soboty także medycy z Wielospecjalistycznego Szpitala Miejskiego im. J. Strusia w Poznaniu mają do dyspozycji należący do PHH Hotel Moxy. Z kolei w piątek ruszyło pierwsze izolatorium w hotelu Ikar w Poznaniu.

źródło:
Zobacz więcej