RAPORT

Demaskujemy fake newsy

Koronawirus w Warszawie i na Mazowszu. Raport 5.04 – blisko sto nowych zakażeń

W Warszawie w ciągu ostatniej doby odnotowano 39 nowych przypadków zakażeń koronawirusem (fot. PAP/Leszek Szymański)

Liczba potwierdzonych od początku epidemii koronawirusa zakażeń na Mazowszu przekroczyła już 900. Z danych Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej wynika, że w ciągu ostatniej doby odnotowano kolejne 93 przypadki – z czego 39 w Warszawie. W tym samym czasie zmarło pięć osób.

Koronawirus w Polsce i Europie. Prof. Gut bez ogródek o pomysłach na lekarstwa

Czy i kiedy najwcześniej możliwe jest zastosowanie szczepionki na koronawirusa? Jakie jest realne zastosowanie szczepionki przeciw gruźlicy w walce...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Zmarli to: dwie kobiety w wieku 46 i 51 lat oraz 77-letni mężczyzna, wszyscy leczeni w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym, a także dwóch mężczyzn w wieku 66 i 89 lat, którzy byli hospitalizowani w Szpitalu MSWiA w Warszawie.

Dotychczas – według danych WSSE – w związku z zakażeniem koronawirusem na Mazowszu zmarło 19 osób (aktualne dane przedstawione przez jednostkę w sobotę popołudniu).

Liczba osób zakażonych w województwie mazowieckim wynosi obecnie 901 (wzrost o 93), a w Warszawie – 266 (wzrost o 39).

Ministerstwo Zdrowia informuje o 124 nowych zakażeniach koronawirusem

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w sobotę po południu o 124 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce i o kolejnych sześciu zgonach....

zobacz więcej

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Warszawie poinformowała ponadto, że aktualnie liczba osób objętych kwarantanną domową wynosi 17 586. Nadzorem epidemiologicznym objęto natomiast 7 355 osób.

Z powodu podejrzenia zakażenia koronawirusem w szpitalach na Mazowszu przebywa 856 osób, z czego 36 trafiło do nich w ciągu ostatniej doby.

Do tej pory odnotowano osiem przypadków ozdrowieńców. Wykazały je stacje w Warszawie, Kozienicach, Mińsku Mazowieckim i w Otwocku.

Według danych Ministerstwa Zdrowia, przedstawionych w niedzielę rano, liczba osób zakażonych koronawirusem w skali kraju wzrosła do 3834, a liczba ofiar śmiertelnych – do 84.

Szumowski o restrykcjach na Święta Wielkanocne: Analizujemy sytuację

zobacz więcej

Poprawia się stan zdrowia pensjonariuszy i personelu Domu Pomocy Społecznej w Niedabylu w pow. białobrzeskim, gdzie ponad tydzień temu zarażonych koronawirusem było ponad 60 osób. Obecnie większość z nich ma już ujemne wyniki testów.

Z kolei Radomski Szpital Specjalistyczny ma być przekształcony w szpital jednoimienny o profilu zakaźnym. Leczenie pacjentów, którzy obecnie przebywają w placówce – zgodnie z zapowiedzią przedstawicieli jednostki – zostanie dokończone.

O przekształcenie szpitala wnioskowała jego dyrekcja i prezydent Radomia w związku ze wzrostem liczby pacjentów z koronawirusem.

źródło:
Zobacz więcej