RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Krwawa strzelanina między gangsterami. Nie żyje 19 osób

Poszukiwania uzbrojonych mężczyzn i dochodzenie w sprawie będą kontynuowane (fot. REUTERS/Luis Cortes)

Co najmniej 19 osób zginęło w strzelaninie między gangsterami w stanie Chihuahua w północnym Meksyku, w jednym z największych starć gangów, które wstrząsają krajem w tym roku – poinformowały w sobotę lokalne władze.

Atak nożownika we Francji. Są ofiary śmiertelne, kilka osób rannych

Dwie osoby zginęły, a siedem zostało rannych w ataku nożownika w miejscowości Romans-sur-Isere w południowo-wschodniej Francji – poinformowały...

zobacz więcej

Siły bezpieczeństwa znalazły 18 ciał w piątek wieczorem w miejscu strzelaniny w gminie Madera, a ranny mężczyzna zabrany z miejsca zdarzenia później zmarł z powodu odniesionych obrażeń, podało w oświadczeniu biuro prokuratora generalnego.

Prokuratura poinformowała także, że zabezpieczyła 18 sztuk długolufowej broni palnej, dwa pojazdy i dwa granaty, dodając, że poszukiwania uzbrojonych mężczyzn i dochodzenie w sprawie będą kontynuowane.

W piątek prezydent Meksyku Andres Manuel Lopez Obrador powiedział, że przemoc wśród grup przestępczych utrzymuje się pomimo wybuchu epidemii koronawirusa w kraju.

„Wydawało się, że pod koniec marca, kiedy koronawirus stał się bardziej rozpowszechniony, będziemy mieli znaczną redukcję przemocy”, powiedział Lopez Obrador. „Niestety, to się nie potwierdziło”.

źródło:

Zobacz więcej