RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Tragedia w Rosji. Mężczyzna zastrzelił pięcioro sąsiadów

Zabici to ludzie młodzi, w wieku 22-31 lat (fot. REUTERS/Jack Stubbs)

W sobotę wieczorem w miejscowości Elatma w obwodzie riazańskim w Rosji mężczyzna otworzył ogień do sąsiadów w trzypiętrowym budynku. Pięcioro z nich, kobietę i czterech mężczyzn, zastrzelił. Portal Lenta.ru przypuszcza, że mężczyzna zabił sąsiadów dlatego, że hałasowali na klatce schodowej.

Atak nożownika we Francji. Są ofiary śmiertelne, kilka osób rannych

Dwie osoby zginęły, a siedem zostało rannych w ataku nożownika w miejscowości Romans-sur-Isere w południowo-wschodniej Francji – poinformowały...

zobacz więcej

Według wstępnych informacji przekazanych przez lokalną policję 32-letni mieszkaniec Elatmy, pracownik miejscowego ambulatorium neuropsychiatrycznego, otworzył ogień do sąsiadów.

Powodem miał być, jak twierdzi portal lenta.ru, hałas na klatce schodowej.

Zabójca zastrzelił najpierw trzy osoby, które na niej były, a następnie dwóch mężczyzn starających się uciec z domu. Zabici to ludzie młodzi, w wieku 22-31 lat.

Po dwóch godzinach poszukiwań policja zlokalizowała i aresztowała zabójcę. Nadal poszukuje broni, z której strzelał. Miejscowa prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie zabójstwa.

Rosyjska prasa i policja odnotowują eskalację przemocy domowej i sąsiedzkiej, wiążąc ją z ograniczeniami w poruszaniu się, wprowadzonymi w ramach walki z epidemię koronawirusa.

źródło:

Zobacz więcej