RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Mistrzynie wioślarstwa rozwożą łodziami żywność

Z taką inicjatywą wystąpił wenecki klub wioślarski Row Venice (fot. REUTERS/Manuel Silvestri)

W Wenecji mistrzynie wioślarstwa rozwożą na pokładzie łodzi owoce i warzywa oraz inne produkty żywnościowe dla tamtejszych mieszkańców. Robią to bezpłatnie. Mówią, że dzięki temu czują się potrzebne w czasach pandemii.

Zmarł zakażony koronawirusem policjant z ochrony premiera Włoch

W Rzymie zmarł zakażony koronawirusem policjant z ochrony premiera Włoch Giuseppe Contego. Jak ogłoszono, przyczyną śmierci 52-letniego...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Elena Almansi i Giulia Tagliapietra oraz ich koleżanki z zespołu każdego dnia ładują na pokład łodzi zamawiane przez mieszkańców owoce i warzywa z gospodarstw rolnych na lądzie, by dostarczyć je do historycznego centrum i na całą lagunę. Pływają po pustych kanałach w ciszy panującej w mieście, w którym nie ma turystów, a mieszkańcy zgodnie z zaleceniem siedzą w domu.

„W ten sposób możemy przydać się dzięki temu, co potrafimy robić, czyli wiosłować. To pewien powrót do początków miasta” – powiedziała Elena Almansi.

Zamówień jest tak dużo, że w przedświątecznym tygodniu do czterech wioślarek dołączą następne. Rozszerzył się także ich asortyment dostaw. Mieszkańcy zamawiają też chleb i sery.

„Usługa rozwożenia żywności motorówkami jest zbyt kosztowna, a firmy dostarczające (żywność – red.) rodzinom w centrum nie mogą sobie na to pozwolić. Dlatego my się tym zajmujemy, siłą naszych ramion i naszych wioseł” – dodała Almansi. Jak podkreśliła, jest to nie tylko gest solidarności, ale także niepowtarzalne doświadczenie życiowe.

źródło:

Zobacz więcej