RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Piłkarze w Anglii: Obniżka naszych pensji zaszkodzi służbie zdrowia

Rozgrywki ligowe w Anglii są zawieszone od 13 marca (fot. Reuters/Lee Smith)

Związek zawodowy piłkarzy angielskiej Premier League nie zgadza się na proponowane przez kluby obniżenie wynagrodzenia o 30 procent. Argumentuje, że negatywnie odbije się to na... służbie zdrowia, która utrzymywana jest z podatków.

Finały Ligi Mistrzów i Europy bez kibiców?

Mimo epidemii koronawirusa działacze UEFA oraz przedstawiciele europejskich lig są zdeterminowani, żeby ten sezon dograć do końca. Przypuszczalnie...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

„Podatek od pensji piłkarzy stanowi znaczący wkład w finansowanie usług publicznych, które obecnie są wyjątkowo ważne. Obniżenie pensji o 30 procent miałoby negatywny wpływ na służbę zdrowia i inne usługi finansowane przez rząd” – napisano w komunikacie.

Rozgrywki ligowe w Anglii są zawieszone od 13 marca i nie wiadomo, kiedy uda się je wznowić. W sobotę przedstawiciele związku spotkali się z władzami ligi. Nie miało ono charakteru negocjacji, a jedynie dyskusji.

Brytyjski minister zdrowia Matt Hancock wezwał w czwartek piłkarzy klubów angielskiej ekstraklasy, aby włączyli się do walki z koronawirusem, godząc się na obniżenie swoich zarobków.

„Jaki efekt na finansowanie służby zdrowia miałoby zmniejszenie wpływów do budżetu? Czy minister wziął to pod uwagę, kiedy wzywał do obcięcia wynagrodzeń piłkarzy?” – odparł w sobotę związek, który obliczył, że roczna obniżka pensji piłkarzy o 30 procent przekłada się na mniejsze wpływy do budżetu o ponad 200 mln funtów.

„Wszyscy piłkarze Premier League chcą mieć i będą mieli finansowy wkład w walce z obecnym kryzysem. Bardzo przejmują się losem osób, które w jego wyniku są poszkodowane” – dodano.

źródło:

Zobacz więcej