RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Koronawirus. Wojewoda do prezydenta Inowrocławia: Apeluję o opamiętanie się

Apel wojewody jest odpowiedzią na wpis zamieszczony przez prezydenta Inowrocławia w czwartek 2 kwietnia (fot. PAP/Wojtek Jargiło, zdjęcie ilustracyjne)

Apeluję o zaprzestanie rozpowszechniania dezinformacji i wzbudzania niepokoju w trudnej sytuacji, w której wszyscy się znajdujemy. Szczególnie niebezpieczne i nieodpowiedzialne jest posługiwanie się dramatem mieszkańców regionu w walce politycznej – napisał wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz w liście otwartym do Ryszarda Brejzy, prezydenta Inowrocławia, a prywatnie ojca posła Platformy Obywatelskiej Krzysztofa Brejzy.

Fake news PO. Jak zmanipulowano słowa prof. Krasnodębskiego o koronawirusie

Politycy Platformy Obywatelskiej Marek Sowa i Witold Zembaczyński posłużyli się manipulacją, „wycinając” z wypowiedzi europosła PiS Zdzisława...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Apel wojewody jest odpowiedzią na wpis zamieszczony przez prezydenta Inowrocławia w czwartek 2 kwietnia. Ryszard Brejza pisał wówczas, że w jego mieście pojawił się pierwszy przypadek koronawirusa, ale nie otrzymał „żadnej oficjalnej informacji o okolicznościach tego zgonu”.

Polityk twierdził także, że doszło w tej sprawie do poważnych zaniedbań.

Ryszard Brejza: „ostrzegam tego, kto jest odpowiedzialny za ukrywanie tych informacji, bowiem jej brak utrudnia mi prowadzenie akcji pomocy na terenie Inowrocławia.”

Jak podkreślił w swoim apelu wojewoda Mikołaj Bogdanowicz, na pierwszej linii walkę z pandemią prowadzą służby medyczne.

„Dajemy z siebie wszystko dzień i noc. Tymczasem Pan jest jedynym, podkreślam, jedynym kujawsko-pomorskim samorządowcem, który nie podjął efektywnej współpracy z administracją rządową w zakresie przeciwdziałania pandemii w naszym województwie. Pana aktywność w tym względzie sprowadza się do komentowania bieżących wydarzeń w mediach społecznościowych, insynuowania rzekomego ukrywania informacji i powielania »fakenewsów«” – napisał wojewoda.

„Nigdy nie zgodzę się na wykorzystywanie dramatycznej sytuacji do partyjnych rozgrywek, które są przejawem braku szacunku dla rzeszy ciężko pracujących ludzi” – podkreślił. „Apeluję do Pana o opamiętanie się i podjęcie konstruktywnej współpracy dla dobra mieszkańców” – dodał.
Każdego dnia przybywa fałszywych informacji dotyczących koronawirusa, dlatego specjalnie dla państwa portal tvp.info na bieżąco monitoruje je, sprawdza, weryfikuje i prostuje. Prosimy was również o zgłaszanie nam różnego rodzaju plotek i fałszywych informacji na ten temat i wysyłanie ich pod adres mailowy: twoje@tvp.info.

źródło:
Zobacz więcej