RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Zmarł zakażony koronawirusem policjant z ochrony premiera Włoch

Włoski premier Giuseppe Conte podczas spotkania w sprawie zagrożenia koronawirusem (fot. PAP/EPA/FILIPPO ATTILI / CHIGI PALACE PRESS OFFICE / HANDOUT)

W Rzymie zmarł zakażony koronawirusem policjant z ochrony premiera Włoch Giuseppe Contego. Jak ogłoszono, przyczyną śmierci 52-letniego funkcjonariusza były powikłania w rezultacie zapalenia płuc.

Koronawirus – relacja 10.04. Procesja Drogi Krzyżowej w Jerozolimie bez wiernych

Świat zmaga się z epidemią koronawirusa. Groźny wirus wywołujący zapalenie płuc rozprzestrzenił się z Chin i pojawił się w większości państw...

zobacz więcej

Media podały, że policjant z eskorty szefa rządu zaraził się koronawirusem przed kilkoma tygodniami.

Do szpitala w Wiecznym Mieście został przywieziony w bardzo ciężkim stanie; tam natychmiast go zaintubowano. Przebywał na oddziale intensywnej terapii.

We Włoszech w ciągu doby zmarło 681 osób zakażonych koronawirusem – poinformowano w sobotę w Rzymie. Tym samym łączny bilans zmarłych wzrósł do 15 362.

Od soboty potwierdzono następnych 2800 przypadków zakażeń. Dotychczas w tym kraju zakaziło się 124 tys. osób. Obecnie koronawirusa ma ponad 88 tysięcy ludzi. Wyleczono już prawie 21 tysięcy chorych; w ciągu jednego dnia 1200 osób.

Szef Obrony Cywilnej Angelo Borrelli powiedział prezentując dane, że podkreślenia wymaga spadek liczby osób przebywających na oddziałach intensywnej terapii. Zaznaczono też, że stopniowo spada liczba zmarłych każdego dnia.

Dane z epicentrum epidemii we Włoszech, czyli Lombardii to 345 zgonów w ciągu doby i prawie 1600 nowych zakażonych. W niedzielę w regionie tym wejdzie w życie nakaz zakrywania ust i nosa – podała Ansa.

źródło:

Zobacz więcej