RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

„Kiedy pomiary czaszki?” Internauci komentują słowa Migalskiego

Znany z niechęci do rządu politolog mówił w TVN, że wyborcy Andrzeja Dudy „mają inne preferencje mózgowe” (fot. arch. PAP/Wiktor Dąbkowski)

„Dodajmy jeszcze, że wyborca prawicowy ma ponadto krogulcze szpony i żywi się krwią liberałów”, „Goebbels przeciera oczy ze zdumienia” – piszą internauci internauci komentujący słowa Marka Migalskiego. – Neurobiologia pokazuje, że wyborcy prawicowi są bardziej nastawieni na obrzydzenia. Łatwiej się brzydzą czegokolwiek. Potraw, innych ludzi – mówił znany z niechęci do rządu politolog w TVN 24.

Ekspert TVN pogardliwie o wyborcach Andrzeja Dudy: Mają inne preferencje mózgowe

– Neurobiologia pokazuje, że wybory prawicowi są bardziej nastawieni na obrzydzenia. Łatwiej się brzydzą czegokolwiek. Potraw, innych ludzi....

zobacz więcej

– Neurobiologia pokazuje, że wyborcy prawicowi są bardziej nastawieni na obrzydzenia. Łatwiej się brzydzą czegokolwiek. Potraw, innych ludzi. Dlatego (…) nie lubią np. homoseksualistów, imigrantów. Ludzi, których uważają za potencjalne zagrożenie dla siebie – powiedział w TVN24 były europoseł, niechętny rządowi politolog Marek Migalski, zapytany o to, czy opozycja słusznie obawia się nadchodzących wyborów prezydenckich 10 maja.

„Profesor neurobiologi w TVN. Specjalizuje się w badaniu ciała migdałowatego u elektoratu prawicowego” – skomentował wpis znany fotograf Andrzej Hrechorowicz. „Dodajmy jeszcze, że wyborca prawicowy ma ponadto krogulcze szpony, wampirze kły, spojrzenie wredne a dziwnie przebiegłe i skołtunioną pokrywę sierstną. Wspomniane osobniki gromadzą się stadnie po jaskiniach i innych kazamatach, gdzie bezustannie knują i żywią się krwią liberałów” – napisała z kolei dziennikarka Agencji Informacyjnej Izabella Jarska.

Wpis zaczęli komentować również inni internauci. „Goebbels przeciera oczy ze zdumienia. Migalski nawiązuje do mierzenia nosów i rozstawu oczu u żydów. Kiedy pomiary czaszki”, „Jakieś szkolenia antropologiczne wybitnych nazistowskich naukowców odbywał?” – czytamy w kolejnych tweetach.

źródło:
Zobacz więcej