RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Siostra Sandra opowiada dzieciom bajki i podbija sieć

Bajki oparte są na twórczości znanego we Włoszech Gianniego Rodariego (fot. Youtube/ Cerco il Tuo volto)

Siostra Sandra mieszka w klasztorze w miejscowości Święty Krzyż nad rzeką Arno koło Pizy. Aby umilić czas dzieciom i ich rodzicom codziennie za pośrednictwem Facebooka opowiada bajki. Są one oparte na twórczości Gianniego Rodariego

Polskie Radio zmienia ramówkę na kwarantannę. Dostępne perły „Teatru Polskiego Radia”

Wszystkie anteny Polskiego Radia na czas kwarantanny zmieniają ramówkę i z myślą o słuchaczach poszerzają swoją ofertę kulturalną. W najbliższych...

zobacz więcej

Zakonnica mieszka w klasztorze św. Cristiany w Santa Croce w diecezji San Miniato we Włoszech, gdzie w ścisłej klauzurze żyją jeszcze tylko cztery augustianki.

Co wieczór o godz. 18. s. Sandra opowiada najmłodszym bajkę. Jest to czas dla dzieci, a także chwila wytchnienia dla ich rodziców.

Bajki oparte są na twórczości znanego we Włoszech Gianniego Rodariego.

Każdy filmik kończy przypomnieniem: „Jeden uśmiech na dzień w domu wygania precz wirusa”.

Pierwszy, rymowany odcinek opowiadał dzieciom o nagłej sytuacji, jaką spowodował „wirus z koroną na głowie, który wcale nie jest królem, tylko hultajem”.

– Teraz, kiedy wszyscy jesteśmy zmuszeni siedzieć w domu z powodu epidemii koronawirusa, próbujemy być blisko mieszkańców Świętego Krzyża. Przede wszystkim modlitwą. A potem także za pomocą tych filmików wideo, które wymyśliłyśmy razem z proboszczem ks. Donato Agostinellim, głównie dla dzieci – mówi zakonnica.

Siostra Sandra była kiedyś przedszkolanką w Padwie. Od 2010 r. przebywa w Świętym Krzyżu. Do animacji używa marionetek, którym daje swój głos i twarz.

źródło:
Zobacz więcej