RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Ekspert TVN pogardliwie o wyborcach Andrzeja Dudy: Mają inne preferencje mózgowe

– Neurobiologia pokazuje, że wybory prawicowi są bardziej nastawieni na obrzydzenia. Łatwiej się brzydzą czegokolwiek. Potraw, innych ludzi. Dlatego (…) nie lubią np. homoseksualistów, imigrantów. Ludzi, których uważają za potencjalne zagrożenie dla siebie – powiedział w TVN24 były europoseł, niechętny rządowi politolog Marek Migalski, zapytany o to, czy opozycja słusznie obawia się nadchodzących wyborów prezydenckich 10 maja.

Konferencja Kidawy-Błońskiej. „Rano jej kampania jest zawieszona, wieczorem prowadzona”

Choć w niedzielę Małgorzata Kidawa-Błońska zawiesiła kampanię prezydencką, to później udzieliła wywiadu, krytykowała konkurentów w internecie, a w...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

– Neurobiologia pokazuje, że wybory prawicowi są bardziej nastawieni na obrzydzenia. Łatwiej się brzydzą czegokolwiek. Potraw, innych ludzi. U nich nawet pewne obszary mózgu, na przykład ciało migdałowate, jest trochę bardziej poszerzone, dlatego że oni się troszeczkę bardziej obawiają, dlatego też w swoich wyborach popierają partie, które gwarantują im większe bezpieczeństwo. Nie lubią np. homoseksualistów, imigrantów. Ludzi, których uważają za potencjalne zagrożenie dla siebie – mówił Migalski.

– Jeśli 10 maja opozycja nie wzywałaby do bojkotu, tylko do pójścia na wybory, to może się okazać, że ich elektorat będzie mniej wystraszony tym, co się dzieje dzisiaj w Polsce, niż elektorat prawicowy, który może w związku z tymi preferencjami mózgowymi charakterystycznymi dla konserwatystów na całym świecie, nie pójść na wybory, ponieważ będzie się bardziej bał – dodał.

Jego zdaniem, taka sytuacja „stawia pod znakiem zapytania to przekonanie obozu władzy, że Andrzej Duda wygra, i to pewnie 10 maja”.

„Profesor neurobiologi w TVN. Specjalizuje się w badaniu ciała migdałowatego u elektoratu prawicowego” – skomentował na Twitterze wypowiedź politologa Andrzej Hrechorowicz, znany fotograf.

źródło:
Zobacz więcej