RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Czy rolnicy są zwolnieni z płacenia składek do KRUS? „Antykryzys Poradnik” odpowiada

– W związku z epidemią rolnicy są zwolnieni z opłacania składki emerytalno-rentowej za drugi kwartał br. Do zapłacenia będzie druga składka, czyli składka na ubezpieczenie wypadkowe, chorobowe i macierzyńskie – mówiła w programie „Antykryzys Poradnik” dr Aleksandra Hadzik, prezes KRUS.

„Antykryzys. Poradnik”. Co zmieniło się w zwolnieniach ze składek ZUS?

Co zmieniło się, jeżeli chodzi o zwolnienia ze składek ZUS? W programie „Antykryzys. Poradnik” w TVP Info Paweł Blajer tłumaczył, że nowością jest...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Prezes KRUS została zapytana, czy także te osoby, które nie prowadzą działalności gospodarczej, a płacą składki do KRUS, będą w najbliższym czasie zwolnione z tych składek.

– Rolnicy zostali w Tarczy Antykryzysowej potraktowani jak przedsiębiorcy. Są zwolnieni z opłacania składki emerytalno-rentowej za drugi kwartał br. Do zapłacenia będzie druga składka, czyli składka na ubezpieczenie wypadkowe, chorobowe i macierzyńskie – odpowiedziała dr Hadzik.

– Jest to ścisłe zwolnienie z opłacenia samej składki, nie będzie to miało wpływu na prawa do przyszłych świadczeń – dodała.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej