RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Kurort oferuje bezpłatne wakacje w podziękowaniu za walkę z pandemią

Z inicjatywą tą wystąpiły Izba Handlu i federacja hotelarzy z Caorle (fot. REUTERS/Flavio Lo Scalzo)

Nadmorska miejscowość Caorle koło Wenecji oferuje bezpłatny wypoczynek pracownikom włoskiej służby zdrowia, wolontariuszom i funkcjonariuszom sił porządkowych, zaangażowanym na pierwszej linii w walkę z pandemią koronawirusa. Tak chce im podziękować za trud.

Apokalipsa w Bergamo. Walka na pierwszej linii frontu [WIDEO]

Dziennikarz Sky News odwiedził miejsce, które stało się symbolem walki z pandemią koronawirusa, szpital Jana XXIII w Bergamo. Sceny, które...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Trzy dni pobytu w hotelu albo tydzień w apartamencie dla dwóch osób z kolacją w restauracji – w ten sposób popularny kurort nad Adriatykiem postanowił podziękować za zaangażowanie i poświęcenie pracownikom placówek medycznych i wszystkim, którzy niosą pomoc chorym i pilnują przestrzegania przepisów wprowadzonych przez rząd. Z inicjatywą tą wystąpiły Izba Handlu i federacja hotelarzy z Caorle nazywając te osoby „aniołami”.

– By spłacić ogromny dług za ich służbę postanowiliśmy zaproponować im możliwość bezpłatnego spędzenia kilku dni zasłużonego wypoczynku – powiedział prezes federacji właścicieli hoteli Loris Brugnerotto.

Szef Izby Handlu Corrado Sandrin podkreślił: – Nasi pracownicy nie mogą doczekać się tego, by świętować koniec kryzysu z tymi, którzy skorzystają z tej inicjatywy.

Przedstawiciele tamtejszego biznesu zapewnili, że lokalne władze osobiście powitają nadzwyczajnych gości, kiedy tylko skończy się obecna walka z wirusem.

źródło:

Zobacz więcej