RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Sejm zbierze się ponownie w poniedziałek

Planowane są głosowania, w tym nad projektem ws. głosowania korespondencyjnego (fot. PAP/Radek Pietruszka)

Posiedzenie Sejmu będzie kontynuowane w poniedziałek i wtorek; początek obrad – w poniedziałek o godz. 10.00 – poinformował w piątek Dyrektor Centrum Informacyjnego Sejmu Andrzej Grzegrzółka.

Prof. Gontarski: „Mówią, że wybory są nielegalne. Kłamią"

– W Niemczech urnę wyborczą zastąpiła skrzynka pocztowa. Nie złamano przepisów, tylko je zmieniono. Możemy zgodnie z polską konstytucją zrobić...

zobacz więcej

„Prezydium Sejmu, po zasięgnięciu opinii Konwentu Seniorów, dokonało zmian w terminarzu posiedzeń Izby. 9. posiedzenie będzie kontynuowane 6 i 7 kwietnia (poniedziałek – wtorek). Początek obrad 06.04 o godz. 10:00” – napisał Grzegrzółka na Twitterze.

Z harmonogramu obrad Sejmu wynika, że poniedziałkowe obrady rozpoczną się o godz. 10.00 od przedstawienia informacji premiera Mateusza Morawieckiego nt. sytuacji epidemiologicznej związanej z rozprzestrzenianiem się koronawirusa w Polsce. Przewidziane są też 5-minutowe oświadczenia w imieniu klubów i kół.

Na godz. 12.00 planowane są głosowania, w tym nad punktem spornym, który dotyczy projektu PiS ws. głosowania korespondencyjnego wraz z autopoprawką do tego projektu.

We wtorek posłowie PiS złożyli projekt ustawy ws. szczególnych zasad przeprowadzania głosowania korespondencyjnego w wyborach prezydenckich zarządzonych w 2020 r. Zgodnie z projektem, w wyborach tych możliwość głosowania korespondencyjnego będzie przysługiwać wszystkim wyborcom.

Następnie, posłowie PiS złożyli do projektu autopoprawkę, która zakłada, że w wyborach prezydenckich w 2020 r. głosowanie korespondencyjne będzie jedynym sposobem oddania głosu. To samo rozwiązanie ma mieć zastosowanie w drugiej turze wyborów.

źródło:

Zobacz więcej