RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

81-latka w kłębach dymu z balkonu wołała o pomoc. Policjanci ustawili drabinę na busie

Postawę funkcjonariuszy docenił komendant (fot. KPP Pruszków)

Pruszkowscy policjanci uratowali 81-letnią kobietę, w której mieszkaniu wybuchł pożar. Podczas patrolu w dzielnicy Żbików zauważyli dym wydobywający się z jednej z kamienic. Sędziwa lokatorka stała na balkonie pierwszego piętra kamienicy. Przedostanie się przez klatkę schodową nie było już możliwe z powodu dymu.

Uratowali od pożaru i... odwieźli do więzienia. Niecodzienna akcja policjantów

Nieprzytomny mężczyzna leżał w zadymionym pomieszczeniu w płonącym budynku, do którego jako pierwsi dotarli policjanci. Funkcjonariusze wynieśli go...

zobacz więcej

– Policjanci z Pruszkowa sierż. szt. Marek Gugała i post. Aleksander Korporowicz, gdy patrolowali ulicę Warsztatową, zauważyli kłęby dymu, wydobywające się z kamienicy na ul. Narodowej – relacjonowała podkom. Karolina Kańka z Komendy Policji w Pruszkowie.

Podkreśliła, że funkcjonariusze widząc dym natychmiast udali się pod kamienicę. – Zobaczyli stojącą na balkonie pierwszego piętra kobietę, która wołała o pomoc. Bez wahania podjęli akcję ratunkową – mówiła rzeczniczka pruszkowskiej policji.

– Wejście przez klatkę schodową nie było możliwe, z powodu dużego zadymienia. Mundurowi zobaczyli przejeżdżającego busa, zatrzymali go i poprosili kierowcę, aby podjechał pod balkon. Od sąsiadów wzięli drabinę. Następnie obaj weszli na dach busa i przy pomocy drabiny ściągnęli 81-letnią kobietę z balkonu – wyjaśniła policjantka.

Dodała, że piętro wyżej znajdowała się jeszcze jedna 90-letnia kobieta, która została ewakuowana przez straż pożarną. – Obie były przytomne i zostały przewiezione do szpitala na obserwację – zaznaczyła Kańka.

Postawę sierż. szt. Marka Gugały i post. Aleksandra Korporowicza docenił Komendant Stołeczny Policji nadinsp. Paweł Dobrodziej. – Funkcjonariusze zostaną wyróżnieni nagrodą – poinformowała rzeczniczka.

źródło:

Zobacz więcej