RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Resort zdrowia informuje o kolejnych zgonach. Są też nowe przypadki zakażeń koronawirusem

Łączny bilans zakażonych osób wzrósł do 3266 (fot. PAP/Tytus Żmijewski)

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w piątek po południu o 117 nowych potwierdzonych przypadkach koronawirusa. Łączny bilans zakażonych osób wzrósł do 3266. Resort podał również, że zmarło sześć osób. W sumie odnotowano dotąd 65 zgonów.

Koronawirus – relacja 10.04. Procesja Drogi Krzyżowej w Jerozolimie bez wiernych

Świat zmaga się z epidemią koronawirusa. Groźny wirus wywołujący zapalenie płuc rozprzestrzenił się z Chin i pojawił się w większości państw...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Nowe potwierdzone badaniami laboratoryjnymi przypadki dotyczą: 37 osób z woj. mazowieckiego, 27 z woj. dolnośląskiego, 23 z woj. małopolskiego, ośmiu z woj. podlaskiego, siedmiu z woj. wielkopolskiego, pięciu z woj. śląskiego, czterech z woj. podkarpackiego, trzech z woj. kujawsko-pomorskiego, dwóch z woj. pomorskiego i jednej osoby z woj. opolskiego.

Ministerstwo przekazało też informację o kolejnych zgonach. Sześcioro zmarłych zakażonych koronawirusem to: 75-letni mężczyzna ze szpitala w Tychach, 87-letnia kobieta ze szpitala w Raciborzu, 71-letni mężczyzna ze szpitala w Poznaniu, 82-letni mężczyzna ze szpitala w Lublinie, 80-letnia kobieta ze szpitala w Grudziądzu i 84-letni mężczyzna ze szpitala w Krakowie. Wszystkie osoby - jak wskazał resort - miały choroby współistniejące.

W sumie zakażenie koronawirusem potwierdzono w kraju u 3266 osób; 65 z nich zmarło.

źródło:
Zobacz więcej