RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Mimo apeli, organizowano pikniki. Jest zakaz wstępu do lasów

Regulacja obowiązuje tymczasowo (fot. arch.PAP/Tomasz Waszczuk)

„Niestety ostatnie dni pokazują, że mimo próśb i apeli, wciąż dużo osób wykorzystuje czas odizolowania na pikniki i towarzyskie spotkania, m.in. na terenach zarządzanych przez Lasy Państwowe. W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo, w związku ze stanem epidemii oraz dyspozycją Premiera RP, od 3 kwietnia (piątek) do 11 kwietnia (Wielka Sobota) włącznie Lasy Państwowe wprowadzają tymczasowy zakaz wstępu do lasów, a Parki Narodowe pozostają zamknięte” – poinformowało Ministerstwo Środowiska.

Koronawirus w Warszawie. Tysiące mieszkańców stolicy i okolic w kwarantannie. Policja apeluje i doradza

Komenda Stołeczna Policji apeluje o bezwzględne przestrzeganie kwarantanny związanej z epidemią koronawirusa. KSP podała w sobotę, że w Warszawie i...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Jak wyjaśnił resort, decyzje w tej sprawie podjęli Dyrektor Generalny Lasów Państwowych oraz Dyrektorzy Parków Narodowych „na podstawie art. 11 ust. 2 ustawy z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych i w związku z § 17 ust. 1 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 31 marca 2020 w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii”.

Ministerstwo Środowiska podkreśla, że przestrzeganie tego zakazu będzie egzekwowała Straż Leśna i Straż Parków Narodowych.

„W czasach epidemii jedynie solidarne i odpowiedzialne zachowanie daje nadzieję na jej skrócenie i na szybki powrót do normalnego funkcjonowania” – przypomniał MŚ. Resort prosi o poważnie potraktowanie wydanych zakazów „w trosce o nas wszystkich”.

„Ludzkie życie i zdrowie jest wartością nadrzędną. Możemy je ochronić jedynie poprzez wspólne poddanie się koniecznym i tymczasowym ograniczeniom” – zwrócił uwagę resort.

źródło:
Zobacz więcej