RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Niepełnosprawni objęci kwarantanną w Niedabylu otrzymali pomoc

Materiały przygotowano dla pensjonariuszy i opiekunów (fot. ms)

1000 maseczek, termometry oraz płyny do dezynfekcji – taką pomoc przekazało w piątek Ministerstwo Sprawiedliwości dla Domu Pomocy Społecznej w Niedabylu na Mazowszu. Aż 60 pensjonariuszy ośrodka jest zakażonych koronawirusem. Znaczna część z nich to seniorzy i dzieci z porażeniem mózgowym.

Polska znosi ograniczenia na eksport leków

Polska znosi ograniczenia na eksport leków. W Brukseli trwają rozmowy w tej sprawie z komisarzem UE ds. rynku wewnętrznego Thierrym Bretonem –...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Ministerstwo Sprawiedliwości i Służba Więzienna „w geście solidarności” przekazali dary dla ogarniętej epidemia placówki. W szycie maseczek ochronny zaangażowani byli m.in. więźniowie.Dom Pomocy Społecznej w Niedabylu (powiat białobrzeski) jest miejscem stałego pobytu dla dzieci, młodzieży i dorosłych osób niepełnosprawnych. Ponad tydzień temu, u 52 pensjonariuszy i ośmiu członków personelu wykryto koronawirusa. Placówka jest objęta kwarantanną.

Samorząd powiatowy w Białobrzegach poszukuje lekarzy, również emerytowanych, którzy podjęliby się leczenia chorych w Niedabylu.

źródło:
Zobacz więcej