Wiceprezes PSL w kontekście głosowania korespondencyjnego w Bawarii: tam powstał nazizm

Wpis Urszuli Pasławskiej krytykują internauci (fot. arch.PAP/Leszek Szymański)

„Precyzuję fakty: w Bawarii powstał nazizm, a chęć wzorowania się na Bawarii jest w PiS nie od dziś” – napisała na Twitterze wiceprezes PSL Urszula Pasławska. Polityk odniosła się w ten sposób do popieranego przez rząd pomysłu głosowania korespondencyjnego, które zastosowano niedawno w trakcie wyborów lokalnych w Bawarii.

Koronawirus. Czy wybory mogą być bezpieczne? Niemcom się udało. Sprawdziliśmy jak

15 i 29 marca 2020 r., w dwóch turach, odbywało się głosowanie w wyborach municypalnych w Bawarii, kraju związkowym Republiki Federalnej Niemiec....

zobacz więcej

W miniony weekend w Bawarii odbyła się druga tura wyborów lokalnych. W związku z epidemią władze zdecydowały przeprowadzić je korespondencyjnie. Eksperyment się powiódł. System „zadziałał i został dobrze przyjęty przez obywateli” – tak o drugiej turze wyborów samorządowych w Bawarii napisał we wtorek monachijski „Sueddeutsche Zeitung”.

Pomysł głosowania korespondencyjnego w wyborach prezydenckich 10 maja zgłosił w ostatnich dniach PiS. Inicjatywę krytykuje opozycja, domagając się przesunięcia samego terminu wyborów. Głos na ten temat zabrała na Twitterze wiceprezes PSL Urszula Pasławska. W jednej z dyskusji stwierdziła, że „chęć wzorowania się na Bawarii jest w PiS nie od dziś”, pisząc chwilę wcześniej, że właśnie w Bawarii powstał nazizm. Do tweeta Pasławska załączyła artykuł z „Gazety Wyborczej”.

Wpis Pasławskiej skrytykowali internauci. „Hitler był wegetarianinem. Czy wegetarianie wzorują się na Hitlerze?”, „Rozumiem, że lekcje historii XX Pani przespała lub była na wagarach. Z logiką też kiepsko. Ale nie ma to jak rzucić medialne hasło, nieważne jak głupie” – piszą komentujący.

źródło:
Zobacz więcej