RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Polacy zorganizowali zbiórkę dla medyków walczących z koronawirusem na Wyspach

Placówka poprosiła m.in. o napoje i jedzenie dla personelu (fot. Twoje Info)

Polacy mieszkający w hrabstwie Herefordshire w zachodniej Anglii, przy granicy z Walią, zorganizowali zbiórkę dla pracowników miejscowego szpitala, aby podziękować im za codzienną walkę z koronawirusem.

Zakonnice szyją maseczki i pomagają bezdomnym. Ruszyła też łaźnia dla potrzebujących

Siostry kanoniczki z Krakowa podczas epidemii wydają posiłki najuboższym i szyją maseczki. Dzięki pomocy pracowników Dzieła Pomocy św. Ojca Pio po...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Pomysł zrodził się po tym, jak w wielu miejscach Wielkiej Brytanii mieszkańcy spontanicznie oklaskiwali pracowników służby zdrowia. – Zaapelowaliśmy do Polaków mieszkających w Hereford o pomoc – wyjaśnia jeden z organizatorów akcji.

Pomysłodawcy skontaktowali się ze szpitalem, aby dowiedzieć się, co jest najbardziej potrzebne. Placówka poprosiła m.in. o napoje i jedzenie dla personelu, chusteczki, dezodoranty i kremy do rąk.

Akcja spotkała się z pozytywnym odzewem: zebrano 1662 funty, a kupione za nie produkty trafiły do szpitala.

– Było emocjonalnie. Był śmiech i łzy, ale przede wszystkim duma, że polska społeczność potrafiła się zjednoczyć i pomóc w tak trudnym czasie. Każdy docenia to, jak ważną pracę wykonuje służba zdrowia – podsumowali organizatorzy.

źródło:
Zobacz więcej