RAPORT

Demaskujemy fake newsy

Koronawirus pomógł raperowi. Został wcześniej zwolniony z więzienia

Tekashi 6ix9ine chce wrócić do nagrywania (fot. Avalon/PYMCA/Gonzales Photo/Per Lange/Universal Images Group via Getty Images)

Na rapera Daniela Hernandeza, posługującego się pseudonimem Tekashi 6ix9ine, epidemia koronawirusa spadła jak manna z nieba. Artysta został wcześniej zwolniony z więzienia, karę będzie odbywał w swoim domu.

Gangsta rap bez lipy. Gwieździe grozi dożywocie

Skandal to jedna z ulubionych pożywek show businessu. Nie liczy się, kto lepiej śpiewa, ale kto częściej pokazuje gacie. Dobrze jest też być na...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Prawnik rapera Dawn Florio złożył wniosek o wypuszczenie jego klienta w zeszłym tygodniu. Dowodził, że artysta ma astmę, co w przypadku zarażenia jest śmiertelnie niebezpieczne. Przekonywał, że przeczekanie pandemii we własnym domu może uchronić go przed zarażeniem się Covid-19.

We wniosku napisał również, że sytuacja w USA, szczególnie w więzieniach, jest dramatyczna, z dnia na dzień przybywa zarażonych, a Daniel Hernandez ma utrudniony dostęp do lekarza.

„W świetle ostatnich wydarzeń, biorąc pod uwagę obecną sytuację pandemii Covid-19 oraz stan zdrowia pozwanego, przedstawione przez obrońców, sąd nie widzi przeszkód, aby pozwany mógł opuścić zakład zamknięty” – napisał w odpowiedzi sędzia Geoffrey Berman.

Tekashi 6ix9ine, który miał bogatą kartotekę kryminalną, odpowiadał przed sądem w Nowym Jorku w związku z działalnością w gangu Bloods. Oskarżony był o posiadanie broni, wymuszenia, zastraszenia, związek z próbą zabójstwa rapera Chief Keefa, a także sprzedaż heroiny.

Groziło mu 47 lat więzienia, ale poszedł na współpracę ze śledczymi, donosząc o aktywności przestępczej innych członków gangu Nine Trey związanego z Bloods. W efekcie inni raperzy Kintea McKenzie „Kooda B” i Anthony Ellison „Harv” czekają teraz na swoje wyroki.

Sam Tekashi 6ix9ine usłyszał wyrok dwóch lat pozbawienia wolności, którą ma odzyskać w sierpniu. Zapowiedział, że chce wrócić do nagrywania.źródło:
Zobacz więcej