RAPORT

Kampania 2020

„Nie możesz pójść do kina? Kino przyjdzie do Ciebie”

Każdy z filmów w wirtualnym kinie WFO dostępny będzie przez 24 godziny (fot. Shutterstock/Roman Samborskyi)

W związku z pandemią koronawirusa Wytwórnia Filmów Oświatowych w Łodzi (WFO) zorganizowała akcję „Nie możesz pójść do kina? Kino przyjdzie do Ciebie”. Chodzi o projekcje internetowe filmów należących dla kanonu polskiej dokumentalistyki – poinformowali organizatorzy przedsięwzięcia.

Polskie Radio zmienia ramówkę na kwarantannę. Dostępne perły „Teatru Polskiego Radia”

Wszystkie anteny Polskiego Radia na czas kwarantanny zmieniają ramówkę i z myślą o słuchaczach poszerzają swoją ofertę kulturalną. W najbliższych...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Internetową prezentację najlepszych filmów wyprodukowanych w Wytwórni Filmów Oświatowych w Łodzi rozpoczął dokument „Wypracowanie” Andrzeja Barańskiego. Każdy z filmów w wirtualnym kinie WFO dostępny będzie przez 24 godziny.

– To będzie niepowtarzalna okazja, aby obejrzeć kino dokumentalne w najlepszym wydaniu. Wspaniali reżyserzy, m.in. Piotr Szulkin, Jacek Bławut, Bogdan Dziworski i Roman Dębski, produkcje nagradzane i cenione przez widzów, filmy, które zyskały status kultowych, ale i ciekawostki z archiwum WFO – zaprasza na wirtualne seanse Jacek Grabarski z Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi.

Oprócz WFO, organizatorami wirtualnego kina są m.in.: marszałek województwa łódzkiego Grzegorz Schreiber, Łódzki Dom Kultury i Kino „Perspektywa” oraz Stowarzyszenie Łódź Filmowa.

Projekcje dostępne będą na stronie internetowej WFO. Premiera dnia o 16.00, a w sumie zaplanowano 7 wirtualnych seansów.

źródło:

Zobacz więcej