RAPORT

Kampania 2020

Sasin: Spadki wywołane epidemią koronawirusa są bardzo poważne

Spadki dotyczą całej gospodarki (fot. PAP/Leszek Szymański)

Spadki wywołane epidemią koronawirusa są bardzo poważne i dotyczą całej gospodarki; w PLL LOT przygotowywany jest plan ratunkowy – mówił wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin.

Koronawirus zabija branżę motoryzacyjną. Milion osób może stracić pracę

Europejscy producenci aut wołają o pomoc. Bez interwencji Unia Europejska branża pogrąży się w gigantycznym chaosie. Pracę może stracić nawet...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Sasin był pytany w TVN24, jak bardzo podległe mu spółki po miesiącu walki z epidemią koronawirusa straciły na wartości.

– Monitorujemy to cały czas, rzeczywiście te spadki są bardzo poważne; one dotyczą całej gospodarki – odpowiedział Sasin.

– Są realne niebezpieczeństwa dla tych branż, które najbardziej w tej chwili zostały dotknięte tą sytuacją. W pierwszej kolejności branża transportowa, to jest oczywiste. Jestem w stałym kontakcie z zarządem LOT-u, który przygotowuje plan ratunkowy na tę okoliczność, że przez wiele miesięcy prawdopodobnie jeszcze ruch lotniczy będzie w ogóle wyłączony, więc tutaj rzeczywiście sytuacja jest trudna – relacjonował.

Sasin podkreślił też, że kryzys wywołany epidemią dotyczy także branży energetycznej, która traci na mniejszym zapotrzebowaniu na energię, a w konsekwencji dotyczy branży górniczej, ponieważ energetyka nie potrzebuje takiej ilości surowca, jak to było przed epidemią.

– Tak można byłoby branża po branży (wymieniać), bo praktycznie zdecydowana większość branż jest dotknięta tym kryzysem i to dotyczy zarówno małych przedsiębiorstw, jak i wielkich firm – mówił. Dodał też, że spoza spółek skarbu państwa bardzo poważny kryzys dotknął przemysł samochodowy.

źródło:

Zobacz więcej