RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Milion zakażonych – koronawirus się nie zatrzymuje [RAPORT]

Globalny wskaźnik śmiertelności koronawirusa wynosi obecnie ponad 5 proc. (fot. Horacio Villalobos#Corbis/Corbis via Getty Images)
Globalny wskaźnik śmiertelności koronawirusa wynosi obecnie ponad 5 proc. (fot. Horacio Villalobos#Corbis/Corbis via Getty Images)

Liczba osób zakażonych koronawirusem na świecie przekroczyła 1 mln – podał amerykański Uniwersytet Johnsa Hopkinsa. Koronawirus SARS-CoV-2 zabił ponad 51 tys. osób. Instytucja przygotowała także raport, w którym zebrał najważniejsze dane o epidemii.

Koronawirus – relacja 10.04. Procesja Drogi Krzyżowej w Jerozolimie bez wiernych

Świat zmaga się z epidemią koronawirusa. Groźny wirus wywołujący zapalenie płuc rozprzestrzenił się z Chin i pojawił się w większości państw...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Według danych Uniwersytetu pierwsze 100 tys. zakażeń zanotowano po około 55 dniach od początku epidemii, która rozpoczęła się w chińskim mieście Wuhan. 500 tys. infekcji stwierdzono po 76 dniach, a liczba osób zakażonych podwoiła się w ciągu ostatnich ośmiu dni.

Łączna liczba przypadków zgłoszonych w czwartek wzrosła o 10 proc. w porównaniu z dniem poprzednim. Po raz pierwszy wskaźnik ten osiągnął dwucyfrową wartość, odkąd epidemia koronawirusa wyszła poza Chiny. Globalny wskaźnik śmiertelności wynosi obecnie ponad 5 proc. wszystkich zgłoszonych przypadków zakażenia.

Dane Uniwersytetu wskazują, że w 117 krajach zgłoszono ponad 100 przypadków infekcji. W 50 jest ponad 1 tys. zakażeń, natomiast w siedmiu państwach stwierdzono ponad 50 tys. zakażeń – to Chiny, Włochy, Francja, Hiszpania, Niemcy, Iran i USA.

Aktualne dane w formie interaktywnej mapy prezentowane są także na specjalnie przygotowanej przez Uniwersytet Johnsa Hopkinsa stronie internetowej.


Zobacz mapę z zasięgiem koronawirusa Raport podkreśla, że na Europę przypada ponad połowa zakażeń oraz ponad 70 proc. zgonów wywołanych chorobą Covid-19.

źródło:

Zobacz więcej