RAPORT

Kampania 2020

Piękny gest rekordzisty świata w walce z koronawirusem

Armand Duplantis jest rekordzistą świata w skoku o tyczce (fot. PAP/EPA/SOREN ANDERSSON)

Szwedzki tyczkarz Armand Duplantis wystawił na aukcję numer startowy z mityngu w Toruniu, podczas którego 8 lutego wynikiem 6,17 m pobił rekord świata. Pieniądze ze sprzedaży zasilą konto akcji szwedzkiego radia, mającej pomóc w walce z koronawirusem.

Finały Ligi Mistrzów i Europy bez kibiców?

Mimo epidemii koronawirusa działacze UEFA oraz przedstawiciele europejskich lig są zdeterminowani, żeby ten sezon dograć do końca. Przypuszczalnie...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Licytacja rozpoczęła się w środę na największym szwedzkim portalu aukcyjnym tradera.se. Zakończy się 9 kwietnia i dochód z niej ma pomóc osobom z grupy najwyższego ryzyka zarażenia koronowirusem, czyli starszym.

– Mam nadzieję, że chociaż w taki skromny sposób mogę pomóc w walce z tą potworną epidemią. Moi dziadkowie ze strony mamy mieszkają w Szwecji w Avesta i będąc w wieku powyżej 85 lat znajdują się właśnie w tej grupie. W podobnym wieku są rodzice mojego ojca, mieszkający w USA w Lafayette – powiedział Szwed dziennikowi „Aftonbladet”.

Wcześniej wielokrotnie podkreślał, że 8 lutego w Polsce nastąpił w jego karierze wielki przełom. Tydzień później w Glasgow poprawił swój rekord na 6,18 m, lecz zapewnił, że „to w Toruniu, przy nieprawdopodobnym dopingu wspaniałej publiczności i pozytywnej energii, która wypełniała halę, mój świat się zmienił”.

Tyczkarz przebywa razem z rodziną w USA w Luizjanie, gdzie trenuje w ogrodzie rodziców. – Zeskok skonstruowałem sam, więc nie jest idealny. Dla bezpieczeństwa skaczę tutaj maksymalnie do 5,15 m – powiedział Duplantis.

źródło:

Zobacz więcej