RAPORT

Tusk kontra Tusk

Czaputowicz: Rosja wykorzystuje pandemię do szerzenia dezinformacji. To niepokoi NATO

– Kryzys jest wykorzystywany przez Rosję – ocenił szef polskiego MSZ  (fot. PAP/EPA/ALEXEI DRUZHININ/SPUTNIK/KREMLIN POOL)
– Kryzys jest wykorzystywany przez Rosję – ocenił szef polskiego MSZ (fot. PAP/EPA/ALEXEI DRUZHININ/SPUTNIK/KREMLIN POOL)

– Dezinformacja i zagrożenie ze strony Rosji w czasie pandemii koronawirusa niepokoi NATO – powiedział minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz. Szef polskiej dyplomacji wziął udział w wideokonferencji ministrów spraw zagranicznych Sojuszu.

Koronawirus w dezinformacji Rosji. „Wykorzystuje pandemię, by wyjść z izolacji międzynarodowej”

– Duże portale rosyjskie, powołując się na „komentarze internautów”, pod jednym z artykułów „Gazety Wyborczej”, sugerowały, że Polska chce dokonać...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

– Kryzys jest wykorzystywany przez Rosję. Aktywność dezinformacyjna Rosji jest bardzo wyraźna. Ma ona propagandowy charakter, niepokoi to członków Sojuszu. Przykładem może być użycie dezinformacji wobec naszego kraju – wskazał szef MSZ nawiązując do rozpowszechnianych przez Kreml fałszywych informacje o tym, że Polska blokuje przelot nad swoim terytorium samolotu z rosyjską pomocą dla Włoch.

Jak zaznaczył minister, sojusznicy podkreślili konieczność współpracy i jedności wobec dezinformacji, zwłaszcza rosyjskiej. Wskazał też, w jakim zakresie Rosja jest zagrożeniem.

– Rosja stanowi zagrożenie w rejonie Morza Bałtyckiego, Czarnego, na Ukrainie, w Syrii i to się nie zmieniło – ocenił.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej