RAPORT

Atak na Jana Pawła II

Koronawirus. Bezpłatne korepetycje dla dzieci pracowników służby zdrowia

„Staszic” nazywany jest królestwem matematyki, fizyki i informatyki (fot. PAP/Marcin Bielecki)
„Staszic” nazywany jest królestwem matematyki, fizyki i informatyki (fot. PAP/Marcin Bielecki)

Najnowsze

Popularne

Rusza akcja Klinika Matmy. W akcji uczniowie szkół średnich, studenci i nauczyciele będą udzielać bezpłatnych indywidualnych korepetycji on-line dzieciom pracowników służby zdrowia.

Koronawirus – relacja 10.04. Procesja Drogi Krzyżowej w Jerozolimie bez wiernych

Świat zmaga się z epidemią koronawirusa. Groźny wirus wywołujący zapalenie płuc rozprzestrzenił się z Chin i pojawił się w większości państw...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Klinika Matmy to platforma dzięki, której z bezpłatnych korepetycji z matematyki, fizyki i informatyki skorzystać będą mogły dzieci pracowników służby zdrowia, tj. pielęgniarzy, salowych, położnych, diagnostów, ratowników medycznych i lekarzy. Indywidualnych korepetycji on-line udzielać będą wolontariusze: uczniowie szkół średnich, polscy studenci w kraju i za granicą oraz nauczyciele.

Jak informują organizatorzy przedsięwzięcia w ciągu dwóch dni udział w programie zadeklarowało już ponad 100 wolontariuszy. Kolejni ochotnicy, jak i dzieci pracowników służby zdrowia, potrzebujące pomocy w nauce, mogą wziąć udział w programie, rejestrując się przez krótki formularz na stronie www.klinikamatmy.pl.

„Pomysł zrodził się z pragnienia pomocy ludziom, którzy są na pierwszej linii frontu walki z koronawirusem i dbają o zdrowie Polaków. Dlatego my postanowiliśmy zadbać o wyzwania edukacyjne ich dzieci w tym stresującym czasie, gdy rodzice pracujący do późnych godzin nocnych, nie mogą się nimi opiekować” – mówi cytowany w informacji na temat akcji Krzysztof Daniewski, dyrektor zarządzający formy doradztwa edukacyjnego online Akademii Ivy Poland, która zainicjowała akcję.

Koordynatorami projektu zostali uczniowie XIV Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica w Warszawie. „Staszic” nazywany jest królestwem matematyki, fizyki i informatyki. Od wielu lat szkoła ta współpracuje z Politechniką Warszawską.

Kolejne zgony z powodu koronawirusa. Resort zdrowia informuje też o nowych zakażeniach

Mamy 59 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych – czytamy na Twitterze Ministerstwa...

zobacz więcej

Uczniowie mogą na tej uczelni uczestniczyć w wykładach i zajęciach laboratoryjnych. Szkoła współpracuje też z Instytutem Matematyki Uniwersytetu Warszawskiego. Pracownicy UW prowadzą część zajęć w klasach z rozszerzonym nauczaniem matematyki.

– Doskonale rozumiemy wyzwania stojące przed naszymi rówieśnikami: przygotowania do testu ósmoklasisty, matury, egzaminy. Chcemy wspierać uczniów, którym rodzice nie są w stanie pomóc w tym trudnym momencie, bo do późnych godzin nocnych walczą na dyżurach o życie innych osób – mówi Jan Zając, kierownik projektu, uczeń, podopieczny i wolontariusz Akademii Ivy Poland. Partnerem projektu zostały Warszawska Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych, Katowicka OIPiP, OIPiP w Gdańsku oraz Grupa LUX MED.

– W tym czasie jeszcze więcej niż kiedykolwiek wcześniej przebywamy w pracy, a nasze dzieci tęsknią za nami. Nasi współmałżonkowie często to też medycy, policjanci albo wojskowi, którzy również obecnie pełnią swoje misje zawodowe w ogromnym wymiarze czasu pracy. Dlatego wartość projektu Klinika Matmy jest nie do przecenienia i cieszy się dużym zainteresowaniem. Jest również dowodem na to, jak w obliczu nieszczęścia społeczeństwo potrafi się zjednoczyć i działać – mówi przewodnicząca OIPiP w Gdańsku Anna Czarnecka.

– Jesteśmy wzruszeni, że młodzi ludzie, uczniowie i wolontariusze Akademii Ivy Poland zainicjowali taki projekt. Nasze dzieci przeżywają teraz ogromny stres – martwią się o rodziców, spędzających długie godziny w pracy, narażonych na zakażenie, a nie zapominajmy, że zaraz czeka je koniec roku, egzaminy, matury i potrzebują tego wsparcia, jakie właśnie zaoferowali twórcy projektu Klinika Matmy – dodaje przewodnicząca warszawskiej OIPiP Anna Dudzińska.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej