RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Włochy: W ciągu tygodnia na COVID-19 zmarła czteroosobowa rodzina

Wszyscy zmarli w tym samym szpitalu w Lombardii (fot. PAP/EPA/Marco Ottico)

W ciągu tygodnia członkowie czteroosobowej rodziny zmarli z powodu koronawirusa w tym samym szpitalu w Lombardii – donoszą włoskie media. Najmłodsza osoba miała 46 lat, a najstarsza – 86.

Koronawirus – relacja 10.04. Procesja Drogi Krzyżowej w Jerozolimie bez wiernych

Świat zmaga się z epidemią koronawirusa. Groźny wirus wywołujący zapalenie płuc rozprzestrzenił się z Chin i pojawił się w większości państw...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

W zeszłym tygodniu z powodu koronawirusa zmarli w szpitalu w Lombardii 86-letni kowal Alfredo Bertucci oraz jego dwaj synowie: 54-letni Daniele i 46-letni Claudio. W środę 1 kwietnia w tej samej placówce zmarła żona Alfredo: 77-letnia Angela Albergati.

Włoska gazeta „Il Fatto Quotidiano” opisuje Alfredo jako doświadczonego kowala, który przekształcał żelazo w prawdziwe dzieła sztuki. Synowie poszli w jego ślady. Produkowali żyrandole, wazony, balustrady i świeczniki. Daniele pracował ponadto w firmie wytwarzającej wysokiej klasy zegarki i chronometry.

Od początku pandemii koronawirusa potwierdzono we Włoszech ponad 110 tys. przypadków zakażenia oraz ponad 13 tys. ofiar śmiertelnych.

źródło:
Zobacz więcej