RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Miłość w praktyce. Zbiórka na respiratory dla Łomży i Ostrołęki

Trwa zbiórka na respiratory dla szpitali w Łomży i Ostrołęki (fot. PAP/EPA/JAMES ROSS)
Trwa zbiórka na respiratory dla szpitali w Łomży i Ostrołęki (fot. PAP/EPA/JAMES ROSS)

Najnowsze

Popularne

Pod hasłem „Zanurzeni w miłości” kolejny dzień trwa zbiórka pieniężna na respiratory dla szpitali w Polsce. Jest ona organizowana przez Fundację SMS Z NIEBA i diecezjalne oddziały Caritas. Dzięki akcji udało się kupić ten specjalistyczny sprzęt w dla dziesięciu szpitali w kraju. Obecnie trwa zrzutka dla szpitali w Łomży i Ostrołęce.

Triduum Paschalne z Jasnej Góry na TVP. „Wyjątkowo nabożeństwa w Kaplicy Matki Bożej”

Nabożeństwa Triduum Paschalnego z Jasnej Góry w tym roku mają być transmitowane przez Telewizję Polską w programie pierwszym – poinformowało biuro...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Do zakupu obu respiratorów brakuje jeszcze około 120 tys. zł. To dane z godziny 13.

– Nie chcemy, aby w naszym kraju powtórzył się scenariusz włoski – mówił ks. Tomasz Roda, dyrektor koszalińskiej Caritas.

To właśnie w Koszalinie w ramach akcji „Zanurzeni w Miłości” udało się kupić pierwszy sprzęt, a łącznie na terenie całego kraju aż dziesięć respiratorów dla dziesięciu szpitali.

Obecnie trwa zbiórka dla szpitali w Łomży i Ostrołęce. Cena jednego respiratora to 105 tys. zł.

Do włączenia się w tę szlachetną akcję zachęca ks. Rafał Jarosiewicz, szef fundacji, znanej m.in. z organizacji rekolekcji na Stadionie Narodowym.

Pallotyńska akcja modlitewna „Wasze imiona zapisane są w niebie”

Pallotyni chcą wspierać duchowo medyków w czasie epidemii koronawirusa. Specjalnie dla nich zainicjowali akcję „Wasze imiona zapisane są w niebie”...

zobacz więcej

– Uznaliśmy, że połączenie sił może zaowocować jeszcze większym dobrem. Nie możemy siedzieć z założonymi rękami. Zaczynamy od Koszalina, stąd wychodzi iskra, ale naszym marzeniem jest to, aby objąć pomocą finansową jak najwięcej szpitali w Polsce – mówił na podczas zawiązania akcji ks. Jarosiewicz.

Do akcji można włączyć się poprzez dowolną wpłatę na respiratory przez stronę inicjatywy www.zanurzeniwmilosci.pl . Na stronie można również śledzić postęp zbiórki.Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej