RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Mieszkańcy Wuhan mogą już wychodzić z domów

Po 70 dniach izolacji z powodu epidemii koronawirusa mieszkańcy Wuhan mogą wychodzić na zewnątrz. Niektóre strefy pozostają nadal zamknięte, ale Chińczycy mogą opuszczać swoje mieszkania co trzy dni. Otwarto m.in. centra handlowe. Wkrótce przywrócony zostanie transport.

Chińskie dzieci wracają do szkoły [WIDEO]

W wielu regionach Chin szkoły zostały ponownie otwarte, po tym jak ryzyko zakażenia się koronawirusem zaczęło spadać. Uczniowie przez kilka...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Dwa miesiące po zamknięciu Wuhan, epicentrum epidemii koronawirusa, 8 kwietnia skończy się tam izolacja. Przywrócony zostanie transport, a ludzie będą mogli wyjechać z chińskiego miasta. Poinformował o tym rząd prowincji Hubei.

Restauracje nadal są zamknięte, ale niektóre lokale gastronomiczne wydają posiłki na wynos lub z dowozem do klientów. Fryzjerzy mogą oferować swoje usługi na zewnątrz wciąż zamkniętych salonów urody, zachowując środki ostrożności.

Wuhan potwierdziło w środę jeden przypadek zakażenia koronawirusem. Całkowita liczba chorych na Covid-19 w tym mieście wynosi w tej chwili 1283.

źródło:
Zobacz więcej