Puszczają szympansom kreskówki na poprawę nastroju

Władze parku znalazł szympansom rozrywkę (fot. Pixabay)

Szympansie bliźnięta Tichon i Anfisa, mieszkające w parku flory i fauny Rojew Ruczej w rosyjskim Krasnojarsku, ciężko znoszą epidemię koronawirusa. Przez brak zwiedzających wpadają w depresję. Władze znalazły sposób, jak poprawiać im nastrój.

Chińskie miasto zakazało jedzenia psów i kotów

Chińskie miasto Shenzen wprowadziło zakaz sprzedaży psów i kotów przeznaczonych do konsumpcji oraz zjadania tych zwierząt. Ma to związek z epidemią...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Serwis „Siberian Times” poinformował, że park został poddany kwarantannie 25 marca. Już po kilku dnia Tichon i Anfisa zaczęły przejawiać objawy depresji.

– Te naczelne są towarzyskimi stworzeniami, cenią komunikację ze zwiedzającymi i rozrywkę, którą im zapewnia. Są dla nich równie ważne jak pożywienie, a może nawet ważniejsze – mówią opiekunowie szympansów.
Placówka postanowiła poprawić nastroje wyraźnie zmarkotniałym małpom. – Widząc, jak się smucą, postanowiliśmy postawić telewizor przy ścianie i zaczęliśmy puszczać im bajki. Ich ulubioną jest rosyjska kreskówka o zmęczonej matce małpce, która mieszka w zoo. Mogą ją oglądać non stop. Podoba im się również „Król Lew” – powiedział dyrektor parku Andriej Gorban.

źródło:
Zobacz więcej