RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Finały Ligi Mistrzów i Europy bez kibiców?

Finał Ligi Europy ma się odbyć na stadionie w Gdańsku (fot. mat.pras.)

Mimo epidemii koronawirusa działacze UEFA oraz przedstawiciele europejskich lig są zdeterminowani, żeby ten sezon dograć do końca. Przypuszczalnie mecze będą odbywać się przy pustych trybunach, także te najważniejsze – finał Ligi Mistrzów w Stambule i Ligi Europy w Gdańsku.

Epidemia koronawirusa. Podjęto decyzję w sprawie Wimbledonu

Tegoroczna edycja wielkoszlemowego turnieju tenisowego na kortach Wimbledonu została odwołana. Organizatorzy podjęli taką decyzję wobec panującej...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Serwis „Sportowe Fakty” wskazuje, że w środę doszło do kolejnej wideokonferencji z udziałem UEFA i europejskich lig. Zajęto się kwestiami kontraktów piłkarzy oraz okienkiem transferowym, dyskutowano także o dokończeniu obecnych rozgrywek.

Brytyjski dziennik „The Independent” podał, że podobno wszystkie strony są zgodne, że sezon należy dokończyć „za wszelką cenę”. Oceniono, że optymalnie będzie ukończenie rozgrywek – łącznie z Ligą Mistrzów i Ligą Europy – w terminie, który nie wpłynąłby na sezon 2020/2021.

Podczas wideokonferencji miała zapanować „powszechna akceptacja”, aby nawet finały europejskich pucharów rozegrać bez udziału publiczności. Finał Ligi Mistrzów ma się odbyć w tureckim Stambule, zaś Ligi Europy na Stadionie Energa w Gdańsku. Obecnie rozgrywki europucharów są zawieszone do odwołania.

UEFA powołała dwie grupy robocze, które mają znaleźć rozwiązanie kryzysu. Jedna zajmie się logistyką i zakończeniem sezonu w najszybszym możliwym terminie, druga – za kwestie finansowe i pomoc klubom, które pozbawione zysków z organizacji meczów chylą się ku upadkowi.

źródło:
Zobacz więcej