RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Rząd Francji zakazał przeprowadzek do odwołania

Rząd we Francji zakazał przeprowadzek, aby ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa (fot. Xavier Laine/Getty Images)
Rząd we Francji zakazał przeprowadzek, aby ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa (fot. Xavier Laine/Getty Images)

Rząd we Francji zabronił przeprowadzek, poza „sytuacjami wyjątkowymi”. Zakaz ma pomóc w zatrzymaniu rozprzestrzeniania się koronawirusa. Nowe obostrzenie będzie obowiązywać aż do nowego rozporządzenia w tej sprawie.

Zamknięty park przy Wieży Eiffla i drony nad miastem. Paryż walczy z koronawirusem [WIDEO]

zobacz więcej

W celu zahamowania rozprzestrzeniania się koronawirusa, francuski rząd ogłosił 1 kwietnia zakaz przeprowadzek w tym kraju.

„Kryzys sanitarny, z którym się mierzymy, jest fenomenem bez precedensu. Środki podjęte przez rząd muszą pozwolić na ograniczenie rozprzestrzeniania się wirusa” – napisali w oficjalnym komunikacie: minister mieszkalnictwa J i minister transportu.

Zakaz nie dotyczy sytuacji związanych z „zagrożeniami zdrowotnymi, społecznymi lub innymi niebezpieczeństwami”. Dozwolone są przeprowadzki, które „mogłyby być konieczne w ramach walki z epidemią”. Przedsiębiorstwa będą mogły dokonywać „niezbędnych” przeprowadzek ze względów biznesowych.

Ministrowie tłumaczą, że decyzja ma na względzie „ochronę pracowników, biorąc pod uwagę specyfikę pracy”, która zmusza do bliskich odległości między nimi. Wyjaśniają, że „ich zadania sprawiają często, że respektowanie odległości międzyludzkich staje się trudne, szczególnie w trakcie załadunku i transportu przedmiotów ciężkich lub wielkogabarytowych”. Zaznaczyli także, że ich „wysiłek fizyczny utrudnia noszenie uposażenia ochronnego”, który mógłby ustrzec przed zakażeniem się koronawirusem.

źródło:
Zobacz więcej