RAPORT

Kampania 2020

Wykoleił pociąg, bo wietrzył spisek rządu w sprawie koronawirusa

Do wykolejenia doszło 250 metrów od okrętu szpitala USS Mercy (fot. Shutterstock/designbydx)

Maszynista z Kalifornii usłyszał federalne zarzuty po tym, jak celowo wykoleił pociąg nieopodal statku szpitalnego amerykańskiej marynarki wojenne USS Mercy. Eduardo Moreno tłumaczył, że podejrzewał, iż jednostka ma inne zadania niż ogłoszone przez amerykański rząd.

Mieszkańcy Nowego Jorku oklaskują pracowników medycznych

Tysiące nowojorczyków w całym mieście wyszło na balkony i wyjrzało przez okna, by aplauzem i okrzykami wyrazić wdzięczność pracownikom medycznym za...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Do incydentu doszło w środę. 44-letni Moreno z Pan Pedro wjechał na ślepy tor z pełną prędkością. Skład zatrzymał się około 250 metrów od USS Mercy, statku z około tysiącem łóżek szpitalnych, który w zeszłym tygodniu przypłynął do Los Angeles w związku z epidemią koronawirusa.

W wypadku nikt nie ucierpiał. Departament Sprawiedliwości USA poinformował, że Moreno zeznał, iż USS Mercy miał – jak uważał – „alternatywny cel w związku z Covid-19 bądź też miał być przejęty przez rząd”.

Maszynista przyznał się do celowego wykolejenia pociągu towarowego.

– Tylko raz trafia ci się taka szansa. Cały świat na to patrzy. Ja też musiałem. Ludzie nie wiedzą, co się tam dzieje. Teraz się dowiedzą – mówił niejasno podczas przesłuchania. FBI podała, że Moreno chciał, żeby ludzie „przebudzili się”.

W przypadku skazania mężczyźnie grozi 20 lat w federalnym więzieniu.

źródło:
Zobacz więcej