RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

„Tarcza antykryzysowa pozwoli polskiej gospodarce i firmom przetrwać kryzys”

Rządowy pakiet ustaw, które składają się na tzw. tarczę antykryzysową, we wtorek podpisał prezydent Andrzej Duda (fot. PAP/Jakub Kaczmarczyk)
Rządowy pakiet ustaw, które składają się na tzw. tarczę antykryzysową, we wtorek podpisał prezydent Andrzej Duda (fot. PAP/Jakub Kaczmarczyk)

Tarcza antykryzysowa łączy w sobie działania na różnych polach – tak, aby pozwolić polskiej gospodarce i firmom przetrwać ten kryzys na nieznaną dotychczas skalę – napisał na Twitterze premier Mateusz Morawiecki.

Tarcza antykryzysowa – szczegóły dla pracodawców i przedsiębiorców

Rządowa specustawa wspierającą firmy w związku z epidemią koronawirusa – powszechnie znana jako tarcza antykryzysowa – uzyskała już podpis...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Szef rządu napisał, że chce, by po zakończeniu kryzysu spowodowanego epidemią koronawirusa Polska jak najszybciej wróciła na tory dynamicznego rozwoju gospodarczego.

„Tarcza antykryzysowa łączy w sobie działania na różnych polach – tak, aby pozwolić polskiej gospodarce i firmom przetrwać ten kryzys na nieznaną dotychczas skalę” – ocenił.

W środę ruszyła rządowa strona poświęcona pakietowi antykryzysowemu – gov.pl/tarczaantykryzysowa .

We wtorek prezydent Andrzej Duda podpisał ustawy, z których składa się tzw. tarcza antykryzysowa. Ustawy te mają wesprzeć służbę zdrowia w zwalczaniu epidemii koronawirusa, a także zniwelować negatywne skutki epidemii dla polskiej gospodarki. Pakiet m.in. zwalnia mikrofirmy i samozatrudnionych z płacenia ZUS przez trzy miesiące. Przewiduje także wypłacanie świadczeń postojowych i dopłat do wynagrodzeń dla pracowników przez państwo. Pracodawcy będą też mogli uelastycznić czas pracy w zakładach.

Nowe przepisy zakładają przedłużenie kredytów obrotowych dla firm i brak kar za opóźnienia w przetargach publicznych.

Zobacz także:

źródło:
Zobacz więcej