RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Brandenburgia apeluje do polskiego rządu o ustępstwa w związku z zamknięciem granic

„Zwłaszcza teraz musimy trzymać się razem i proponować dobre rozwiązania” (fot. Florian Gaertner/Photothek via Getty Images)

Premier Brandenburgii Dietmar Woidke apeluje do polskiego rządu o ustępstwa w związku z zamknięciem granic – podaje portal „Deutsche Welle”.

Fundacja Onassisa zakupiła dla greckich szpitali 13,5 mln masek

Fundacja Alexandrosa Onassisa podarowała w tym tygodniu greckiemu ministerstwu zdrowia 13,5 mln masek chirurgicznych o wartości blisko 8 mln...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

„Bliskie relacje na brandenbursko-polskim pograniczu nie mogą się rozpaść” – powiedział sieci redakcji RND premier Brandenburgii Dietmar Woidke.

Zaapelował również do rządu w Warszawie o ustępstwa w związku z zamknięciem granic. Woidke jest jednocześnie koordynatorem rządu Angeli Merkel w sprawach związanych z Polską.

„Zwłaszcza teraz musimy trzymać się razem i proponować dobre rozwiązania” – zaznaczył. Jak dodał, na wszystkich poziomach prowadzone są intensywne dyskusje.

„Dopiero po zamknięciu granic można zobaczyć, jak ważne są otwarte granice europejskie" – podsumował Woidke.

Jak przypomina „Deutsche Welle”, z powodu epidemii koronawirusa Niemcom nie wolno wjeżdżać do Polski. Polacy, którzy przyjechali z Niemiec, muszą odbyć dwutygodniową kwarantannę.

źródło:
Zobacz więcej