RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Fundacja Onassisa zakupiła dla greckich szpitali 13,5 mln masek

Wszystkie maski trafią do greckich szpitali (fot. Shutterstock/DenisProduction.com)

Fundacja Alexandrosa Onassisa podarowała w tym tygodniu greckiemu ministerstwu zdrowia 13,5 mln masek chirurgicznych o wartości blisko 8 mln dolarów. Poinformowała o tym na swojej stronie internetowej.

10 mln maseczek z Tajwanu dla sojuszników. Część ma trafić do Polski

Tajwan ofiaruje 10 mln masek ochronnych krajom poważnie dotkniętym pandemią koronawirusa – powiadomiła prezydent Tajwanu Caj Ing-wen, cytowana...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

„To minimalny gest, aby okazać szacunek i odwzajemnić wysiłki lekarzy, pielęgniarzy oraz personelu administracyjnego szpitali, którzy obecnie walczą o zdrowie nas wszystkich” – oświadczył szef fundacji Antonis Papadimitriu.

Maski przyleciały do Aten trzema samolotami greckich linii lotniczych Aegean w poniedziałek i wtorek. Była to największa do tej pory dostawa pomocy medycznej z Chin do Grecji.

Według biura prasowego premiera Grecji Kyriakosa Micotakisa wszystkie maski trafią do greckich szpitali.

W Grecji do tej pory stwierdzono 1314 przypadków Covid-19. Zmarło 49 osób.

Fundacja Alexandrosa Onassisa została powołana do życia w 1975 r. po śmierci greckiego magnata żeglugowego Aristotelisa Onassisa.

Alexandros był jego synem; zginął w katastrofie lotniczej dwa lata wcześniej. Na rzecz fundacji Aritotelis Onassis przekazał w testamencie połowę swojego majątku.

W zakupie masek pomógł też Związek Armatorów Greckich.

źródło:

Zobacz więcej