RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Burmistrz celowo zaraził się koronawirusem. Chciał odbyć kwarantannę z przyjaciółką

Dzielnica Mitte ma obecnie największą liczbę potwierdzonych przypadków koronawirusa w Berlinie (fot. PAP/EPA/CLEMENS BILAN)

Burmistrz jednej z dzielnic Berlina Stephan von Dassel twierdzi, że celowo zaraził się koronawirusem, bo – jak przekonuje – chciał się uodpornić, a przy okazji być razem ze swoją przyjaciółką podczas jej kwarantanny.

Epidemia koronawirusa przyczyną samobójstwa ministra finansów Hesji?

Minister finansów kraju związkowego Hesja Thomas Schäfer, który w sobotę popełnił samobójstwo, rzucając się na tory linii kolejowej dużej...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

W wywiadzie radiowym polityk Zielonych wyjaśnił, jak doszło do infekcji. – Prawie celowo sam się zaraziłem, żeby uodpornić się i nie zarażać już później innych ludzi – powiedział.

Nie bez znaczenia było także to, że burmistrz dzielnicy Mitte chciał towarzyszyć w kwarantannie swej partnerce życiowej, która koronawirusem zainfekowała się w Szwajcarii.

53-letni von Dassel przyznał, że choroba była „poważniejsza” niż się spodziewał. Wydawało mu się, że upora się nią w dwa dni i będzie już odporny. – Tak naprawdę byłem chory przez dwa tygodnie. Nie sądziłem, że może być tak ciężko – powiedział burmistrz.

Stephan von Dassel ma nadzieję, że jeszcze w tym tygodniu powróci do pracy.

Dzielnica Mitte ma obecnie największą liczbę potwierdzonych przypadków koronawirusa w Berlinie.

źródło:

Zobacz więcej