RAPORT

Demaskujemy fake newsy

Pseudokibice Legii stracili plantacje konopi i narkotyki za ok. 2 mln zł

Na miejscu znaleziono 26 kg marihuany (ilustracja przykładowa; fot. policja)

Dwie plantacje konopi indyjskich oraz magazyn z narkotykami zlikwidowali policjanci stołecznego wydziału do walki z przestępczością pseudokibiców. Tym samym gang wywodzący się ze środowiska chuliganów stołecznej Legii, stracił 25 kg marihuany, ponad 800 g kokainy i kilkaset tabletek MDMA. Na razie ujęto trzech pseudokibiców, trafili do aresztu.

Wiceboss stołecznego gangu skazany jak zwykły chuligan: grzywna i zakaz stadionowy

„Wściekły” – brat „Szkatuły” z dwuletnim zakazem stadionowym i grzywną za awanturę podczas meczu Legii Warszawa z Koroną Kielce w 2018 r. –...

zobacz więcej

Na trop „gangsterów w szalikach”, parających się produkcją i handlem narkotykami, wpadli funkcjonariusze wydziału do walki z przestępczością pseudokibiców KSP. Z ich informacji wynikało, że w środowisku kiboli Legii Warszawa, pojawiła się nowa grupa, która uprawia konopie indyjskie.

Po kilkutygodniowej inwigilacji wytypowanych osób udało się ustalić skład gangu oraz miejsca, w których urządzono plantacje i magazyn z narkotykami. Narkobiznesem zarządzało trzech mężczyzn w wieku od 32 do 38 lat. Jeden odpowiadał za logistykę oraz finansowanie produkcji i zakupu narkotyków. Dwaj – za dozór plantacji.

Jedną z upraw urządzono w budynku na warszawskiej Pradze Południe. Rośliny były dozorowane za pomocą specjalnego systemu elektronicznego zarządzającego nawodnieniem, oświetleniem i temperaturą. Na miejscu znaleziono 26 kg marihuany, ponad 850 tabletek MDMA i 800 g kokainy. Gangsterzy stracili towar wart blisko 2 mln zł.

Kolejna plantacja, znajdująca się w fazie rozruchu, działała w niewielkiej miejscowości w powiecie łukowskim. W wynajętym pomieszczeniu gospodarskim znaleziono 30 roślin oraz sprzęt do ich uprawy.

Podczas akcji zatrzymano trzech mężczyzn, którzy usłyszeli zarzuty m.in. produkcji środków odurzających i posiadania znacznych ilości narkotyków. Sąd aresztował ich na trzy miesiące.

źródło:
Zobacz więcej