RAPORT

Demaskujemy fake newsy

Fałszywy lekarz aresztowany. Chciał się wydostać z kwarantanny

Indie wprowadziły obowiązkową 21-dniową kwarantannę (fot. PAP/EPA/NARENDRA SHRESTHA)

Indyjscy policjanci z miasta Noida sąsiadującego z Delhi zatrzymali mężczyznę, który przebrał się za lekarza, by wydostać się z kwarantanny. Łamiący przepisy trafił do aresztu.

Za zabawę przy ognisku zapłacili mandaty

Trzej mieszkańcy gminy Józefów (Lubelskie) wbrew zakazom gromadzenia się rozpalili ognisko i wspólnie się bawili. Dwaj zostali ukarani mandatami,...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Funkcjonariusze patrolujący ulice zauważyli podejrzanego na opustoszałych ulicach Noidy. Mężczyzna wylegitymował się jako Ashutosh Sharma z miasta Kanpur. Miał na sobie fartuch lekarski, białe rękawiczki i maskę ochronną.

Zagadnięty przez policjantów podawał się za lekarza, ale zdenerwowany zaczął się plątać. Okazało się, że tylko udawał medyka, żeby nie musieć podporządkowywać się obowiązującej w kraju 21-dniowej kwarantannie.

Sharma został aresztowany i usłyszał zarzut złamania kwarantanny.

Telewziaj NDTV poinformowała w środę, że liczba zakażonych koronawirusem w dystrykcie Gautam Buddh Nagar, którego częścią jest Noida, wzrosła do 45. Według oficjalnych danych w Indiach jest 1397 zakażonych osób; 35 zmarło, a 100 osób wyzdrowiało.

źródło:
Zobacz więcej