RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Zero sarkazmu i drażnienia męża. Władze Malezji pouczają kobiety

Malezja zmaga się z epidemią koronawirusa (fot. PAP/EPA/AHMAD YUSNI)

Malezyjskie Ministerstwo Kobiet, Rodziny i Rozwoju Wspólnot w grafikach opublikowanych na Facebooku radziło kobietom, jak odzywać się do mężów w czasie epidemii koronawirusa. Porady zostały skrytykowane przez internautów – poinformował w środę serwis internetowy amerykańskiego nadawcy radiowego NPR.

Jest wirus, dziecka nie zobaczysz

Osoby, którym zależy na utrudnianiu kontaktów eksmałżonka z dzieckiem, znalazły doskonały pretekst: epidemia – pisze środowa „Rzeczpospolita”.

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

NPR podał, że po tym, jak internauci wyśmiali kampanię, we wtorek wieczorem posty zostały usunięte z Facebooka.

Ministerstwo zachęcało kobiety do tego, żeby w czasie konieczności pozostawania w domach ze względu na epidemię koronawirusa nie drażniły mężów, nie używały sarkazmu, prosząc o pomoc w wykonywaniu domowych obowiązków, a także – jeżeli pracują z domu – nie rezygnowały z makijażu i elegancko się ubierały.

Jedna z opublikowanych grafik podpowiadała, żeby w kontaktach z mężem używać humoru albo naśladować głos popularnej japońskiej postaci animowanego robokota Doraemona – poinformowała agencja Reutera.

Malezyjscy aktywiści i internauci zwracali uwagę na brak wskazówek dotyczących unikania przemocy domowej oraz na promowanie nierówności płci, a także na to, że kampania traktuje protekcjonalnie zarówno kobiety, jak i mężczyzn.

Jak podała agencja Reutera, kampania miała na celu doradzenie, jak uniknąć konfliktów w rodzinie. Ministerstwo przeprosiło za opublikowane wskazówki i przyznało, że kampania mogła urazić niektórych ludzi.

źródło:

Zobacz więcej