RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Epidemia koronawirusa. Podjęto decyzję w sprawie Wimbledonu

Organizatorzy podjęli decyzję wobec panującej epidemii koronawirusa (fot. PAP/EPA/WILL OLIVER)

Tegoroczna edycja wielkoszlemowego turnieju tenisowego na kortach Wimbledonu została odwołana. Organizatorzy podjęli taką decyzję wobec panującej epidemii koronawirusa. To pierwsza taka sytuacja od zakończenia II wojny światowej.

Jest dokładna data rozpoczęcia igrzysk w Tokio

23 lipca 2021 r. – to nowa data rozpoczęcia igrzysk olimpijskich w Tokio. Pierwotnie najważniejsza sportowa impreza czterolecia miała zacząć się...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

„Z wielkim żalem zarząd All England Lawn Tennis Club (AELTC) i komitet organizacyjny turnieju zdecydowali, że edycja 2020 zostaje odwołana z powodu zagrożenia dla zdrowia publicznego związanego z pandemią koronawirusa” – wskazano w komunikacie.

Słynny londyński turniej tenisowy na kortach trawiastych zaplanowany był w dniach 29 czerwca – 12 lipca. Już wcześniej organizatorzy wykluczyli możliwość przeprowadzenia turnieju bez kibiców.

Po raz ostatni impreza, której historia sięga 1877 roku, nie odbyła się w 1945 roku.

Rywalizację w turniejach WTA, ATP i ITF przerwano w połowie marca. Już wcześniej z powodu pandemii przełożono prestiżowe marcowe imprezy w Indian Wells i Miami. Zawieszenie obowiązuje co najmniej do 7 czerwca w przypadku dwóch pierwszych organizacji, a o dzień dłużej u światowej federacji.

Wcześniej o nowym terminie poinformowali organizatorzy majowego French Open. Wielkoszlemowy turniej na kortach ziemnych w Paryżu ma się odbyć tydzień po US Open, czyli między 20 września a 4 października.

Liczba ofiar śmiertelnych koronawirusa w Wielkiej Brytanii zwiększyła się w ciągu poprzedniej doby o 563 i wynosi 2352 – poinformowało w środę po południu brytyjskie ministerstwo zdrowia. To największy dobowy wzrost liczby zgonów od początku epidemii. Równocześnie nastąpił rekordowy wzrost nowych potwierdzonych zakażeń – o 4324 w ciągu 24 godzin – i ich łączna liczba wynosi obecnie 29 474.

źródło:
Zobacz więcej